Mironet je blízko vítězství, zničenou pozici na trhu mu ale už nikdo nevrátí

3

Kauza Mironet pokračuje a pomalu se blíží do konce. Začala už před sedmnácti lety, kdy po trestním oznámení od kontroverzní organizace BSA a na podnět Microsoftu došlo k neoprávněnému zásahu policie v sídle firmy. Zabavení počítačů firmu téměř zničil a konkurence mu mezitím utekla. Mironet byl tehdy na špici, dokonce před Alzou.

Mironet již soud vyhrál a dostal malé odškodné (třeba 300 tisíc korun za zastarání zabavených počítačů), soudí se však ještě o ušlý zisk za několik let. Ten soudkyně z Prahy 2 zamítla z důvodu pozdního podání, zřejmě ale opět neoprávněně. Mironet nežádá odškodné za první roky kauzy, ale až za léta od 2007 výše. První roky jsou již promlčené a Mironet nedokázal tehdy ztrátu ani vyčíslit.

Nepřehlédněte: Neoprávněný zátah policie Mironet poškodil, podle soudu je to promlčené

Nyní se jedná o 626 milionů, na které má podle odvolacího soudu nárok. Mironet zdůrazňuje, že je nepožaduje po státu, ale přímo po Microsoftu, který měl tehdy stát v pozadí celé kauzy. Vadilo mu prý totiž, že Mironet prodává počítače bez operačního systému, respektive s Linuxem. Na Mironetu nyní je, aby si obhájil konkrétní částku, kterou uvádí jako ušlý zisk. Sedmnáct let to soudu trvá a že by se Mironet po případném očištění jména dostal na svou původní pozici je dost nereálné.

Mironet je blízko vítězství, zničenou pozici na trhu mu ale už nikdo nevrátí

Ohodnoťte tento článek!

ZDROJAktuálně
Sdílejte

3 KOMENTÁŘE