Místo silnějšího CPU kupte GPU

0

Jedním z hesel letošního Editor’s Day Nvidie bylo vyzdvižení dopadu silnější grafiky na celkový výkon počítače. Ukázkou toho jsou pak tzv. Optimized PC. Těmto optimalizovaným sestavám věnovala Nvidia hned několik úvodních minut na Editor’s Day, kterého jsme se jako jediní zástupci z České republiky měli možnost zúčastnit. Hlavní slovo měl v tomto případě Ujesh Desai – generální  manažer pro GeForce.

Po několika obecných slidech následovalo to hlavní – ukázka dopadu na výkon při použití výkonnější grafické karty se slabším procesorem oproti silnějšímu procesoru s integrovanou grafikou při zachování stejné cenové hladiny. Porovnávané sestavy obsahovaly spojení Intel Q6600 s integrovanou grafikou a Intel Core 2 Duo E4500 s 256MB GeForce 8600GT. Za jakých konkrétních podmínek a při jakých nastaveních byly jednotlivé testu prováděny prozatím zveřejněno nebylo.

Válka mezi Nvidií a Intelem se navíc pozvolna rozhořívá a tak na posledním snímku z této prezentace si Nvidia neodpustila malé dloubnutí do Intelu, když zdůraznila, že 87 % ze 400 nejlepších PC her má své minimální specifikace vyšší, než jsou parametry integrované grafiky od Intelu.

Na Editor’s Day bylo k vidění samozřejmě hodně novinek, o kterých vís budeme v následujících dnech průběžně informovat, zejména podle toho, jak na ně bude končit NDA.
 

Místo silnějšího CPU kupte GPU
Ohodnoťte tento článek!