Místo tradičních fotoalb mozaika. Facebook vylepšil uživatelské fotogalerie

0

Sociální síť Facebook v pondělí ve svém tiskovém centru oznámila, že uživatelům s profily se zapnutou časovou osou (v originále timeline) začne postupně aktivovat nový vzhled fotogalerií. Po klepnutí na záložku Fotky na uživatelském profilu se namísto stávajícího přehledu alb bude zobrazovat mozaika fotografií. Po najetí ukazatelem myši na některou z nich bude k fotce možné přidat komentář nebo ji „lajknout“. Oblíbené fotografie také bude možné zvýraznit pro přátele klepnutím na ikonu hvězdičky.

 

Za novým vzhledem uživatelských fotogalerií podle serveru The Verge patrně stojí tým ze společnosti Sofa, kterou před rokem koupil právě Facebook. Tito vývojáři jsou rovněž autory aplikace Facebook Camera pro zařízení se systémem iOS.

 

Nový vzhled fotogalerií bude Facebook v následujících týdnech postupně zapínat všem uživatelům s novými profily s časovou osou. Většina lidí již na nový profil přešla, těm zbývajícím jej Facebook automaticky aktivuje ke konci tohoto roku. Je to logický krok, většina uživatelů timeline již má, určitá část ale stále setrvává u jeho starší verze. Facebook tímto krokem chce patrně zamezit fragmentaci, poněvadž ve starších profilech oproti těm novým chybí řada funkcí.

Zdroj: Facebook | The Verge | TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!