mivvy MIDroid Q721: dostupný tablet s Androidem

0

Jak tento úspěšný operační systém, který v oblasti chytrých telefonů dobývá trhy s velkým rozmachem, uspěje na tabletech, které mají sloužit převážně jako jednoduché zařízení pro prohlížení internetu, vyřizování elektronické pošty či jako pohotový kalendář s organizátorem, ukážou nejbližší dny a týdny. Mivvy navíc nasadila vcelku agresivní cenovou politiku a MIDroid Q721 nabízí za cenu 4999 Kč včetně DPH.

Než nám dorazí andriodí tablet na test, přinášíme vám výčet technických parametrů tohoto zařízení.

Multimediální tablet vážící 451 g pohání procesor Telechips TCC8902 na frekvenci 720 MHz a 256 MB paměti RAM. Operační systém Google Android 2.1 přináší uživatelské vylepšení, nový webový prohlížeč s podporou HTML5, MS Exchange pro nadstandardní práci s emaily a také optimalizované grafické prostředí. Multimediální výbavu lze díky Android Marketu jednoduše a rychle rozšířit jakoukoli aplikací, jejichž počet již brzy překoná hranici 100 000. Samozřejmostí je přítomnost české lokalizace i klávesnice.

 

K ovládání slouží 7″ dotykový displej s rozlišením 800 × 480 bodů. Tablet je vybaven 4GB flash pamětí rozšířitelnou až o 32 GB pomocí SD/SDHC karet. Připojení k internetu zajistí vestavěné Wi-Fi.

Pro přehrávání hudby je připraven standardní 3,5mm výstup na sluchátka a vestavěný reproduktor. Přehrávač videa si díky hardwarové akceleraci poradí i s 1080p full HD videem, které lze navíc přehrávat i na externím monitoru nebo televizi připojené přes HDMI rozhraní. Kabel je součástí balení.

Dlouhá výdrž na baterie je jeden z nejdůležitějších parametrů mobilního zařízení, proto je přístroj vybaven Li-Ion akumulátorem o kapacitě 2600 mAh až pro 7 hodin provozu (včetně Wi-Fi). Propojení s počítačem i připojení dalších zařízení umožňuje dvojice konektorů USB/miniUSB.

Ohodnoťte tento článek!