Mivvy touch me: český iPad s Windows 7

0

Jak nás informovala oficiální tisková zpráva od společnosti mivvy s názvem “Mivvy touch me: Český iPad s Windows 7 již v prodeji” po víkendu uvede mivvy na trh tuto před časem avizovanou novinku. Chápu, že je třeba tuto událost patřičně vyzdvihnout, ale popravdě mě dost zaskočila troufalost společnosti mivvy, když použila chráněný název konkurenční společnosti ve spojení se svým produktem. Ano, rozumím tomu, je to nejjednodušší vysvětlení pro zařazení novinky, ale chce to asi notnou dávku odvahy.

Ale pryč od hašteření a podívejme se, co zajímavého novinka od mivvy přinese budoucím uživatelům.

Mivvy pro svůj tablet použila čipovou sadu Intel NM10 s procesortem Intel Atom N450 s frekvencí 1,66 GHz. Podobu grafického prostředí na 10″ displeji s rozlišením 1024 × 600 bodů zprostředkuje integrovaný grafický čip Intel GMA 3150 s jádrem pracujícím na frekvenci 200 MHz. Velikost operační paměti je nastavena na 2 GB.

Vestavěný klasický pevný 2,5″ disk s kapacitou 320 GB má 5400 ot./min. Mivvy slibuje výdrž díky baterii s kapacitou 3600 mAh výdrž až 5 hodin na jedno nabití.  Tablet mivvy dále osadil Wi-Fi modulem 802.11b/g/n, třemi USB porty, slotem čtečky paměťových karet SD/SDHC/MMC/MS, síťovým konektorem RJ-45, VGA výstupem a integrovanou web kamerou a mikrofonem. Volitelně mivvy nabízí za příplatek vestavěný 3G modul s podporou datových přenosů o rychlosti až 7,2 Mb/s (HSDPA/UMTS , EDGE/GPRS).

Ze softwarové výbavy jistě potěší aplikace Zoner PhotoStudio 12 Professional pro pohodlnou správu a úpravu vašich fotografií. Mivvy touch me můžete pořídit jak s operačním systémem Windows 7, tak i bez OS.

Od pondělí 19. 7. 2010 bude mivvy touch me k dispozici bez OS a 3G modulu za cenu 9999 Kč bez DPH.

Ohodnoťte tento článek!