MIX opravdu končí, nahradí ho jiná akce

0

Pověsti nakonec nelhaly, konference MIX letos opravdu neproběhne. Obvykle se pořádala v Las Vegas v březnu či dubnu a pozváni byli především vývojáři. Akce vydržela šest let. Od nynějška se budou muset vývojáři dozvídat novinky na poli technologií (připravovovaných a/nebo podporovaných Microsoftem) jinde. To už je druhá konference, kterou firma opouští. V první řadě se v blízké budoucnosti neplánuje objevovat se svými přednáškami na Consumer Electronic Show. Na rozdíl Od CESu ale redmondští MIX sami pořádali.

Pověsti o konci konference MIX: Microsoft uvolnil ke stažení Silverlight 5

Microsoft prý obdržel značné množství negativních ohlasů. Vývojáři nevěděli, které konference si z přebujelé nabídky mají vybrat. Novináři a analytici zase jednoduše nestíhali všechny akce objíždět. Na pouhopouhý rok připadalo příliš mnoho událostí a sjezdů, takže se muselo sednout ke kalendáři a pár jich vyškrtnout. MIX jako takový existovat přestane, zřejmě se však přetaví v další velkou (!) akci pro vývojáře, která má dosáhnout podobných rozměrů jako BUILD v září a zaměří se také na Windows.

Očekávalo se, že na MIXu 2012 by Microsoft mohl ukázat Windows 8 ve skoro hotové verzi RC (nebo spíše Business Preview). K tomu očividně nedojde. Může to skutečně znamenat konec Silverlightu? Právě jemu se každoroční konference z velké části věnovala. Kde se bez ní bude Silverlight probírat?

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Myslím, že to, že ich tam majú naopak potvrdzuje, že to strašenie bezpečnosťou je zbytočná histéria a až také zle to vôbec nie je. Rovnako, že úplne dostačuje a nič kritické mu nechýba :-). Určite tam majú kvalitných informastikov.

  Tiež by som už očakával, v redakciách, ukončenie križiackej výpravy proti Win. XP :-).
  Už to fakt prestáva byť sranda a začína to byť trápna otrava :-(.

  Či chcete alebo nie je to najlepší OS ktorý kedy Microsoft vyrobil.

  Kto bude potrebovať prejde.
  Prestante už šíriť paniku a manipulovať čitateľov.

  Že to robí firma ktorá OS vyrába chápem (chce z ľudí dostať ďalšie prachy).
  Predpokladám, že vás za to neplatia. Či ?

 2. Ale no tak, už zase bubáci? XP jsou bez debat překonaný systém a Sedmičky drží standard kvality solidně vysoko, ale v čem konkrétně mají XP ohrožovat bezpečný chod vládních počítačů, smím-li se ptát? Podle spořiče jde o Professional verzi, tedy systém, který umožňuje poměrně solidní síťovou administraci a zabezpečení. I v nejjednoduší (tedy Home) verzi “ikspéček” lze nastavit účtům omezená oprávnění, restrikce pro internetové a síťové připojení – nadto nepředpokládám, že David surfuje po warezsajtech nebo pornowebech a láduje na disk jednoho trojana za druhým, když předtím odstaví antivir a admin sítě považuje firewall za vulgární výraz…
  Profesionálně nakonfigurovaná a udržovaná XP spolu s dalšími prvky aktivní ochrany (antivir, antispyware, firewall atd.) poskytují (aspoň dle mého laického názoru) dostatečnou úroveň zabezpečení a pokud k tomu přidám i alespoň základní využívání šedé kůry mozkové uživatelem, neděsil bych se toho, že je mám ve svém počítači.

 3. Všetky tie strašenia o bezpečnosti XP-čiek v porovnaní s Windows 7, či 8 sú len bežný obchodný ťah Microsoftu. Pamätáte si snáď ešte, ako chutili mäsové výrobky pred 20 rokmi, keď to neboli samé kombinácie rôznych nahrážok a výplní a samých E-čiek? Alebo ako v TV priznali pri kontrole, že mrazená treska na pultoch, je rybou v skutočnosti len na cca 60%? A pritom reklamy a firmy spievajú o úžasných chutiach a vôniach, nehovorím už o vzhľade ich výrobkov.
  Tak je to podobne aj s tými Windows 7 a 8. Tá firma predsa musí niečo zarobiť a preto dá čokoľvek do reklamy, čo bežný spotrebiteľ “zhltne” a bohužiaľ nekriticky tomu všetkému uverí.