MJB Keyfinder: sériová čísla máte v kapse

0

Magical Jelly Bean (dále jen MJB) Keyfinder je jednoduchá miniaplikace, která uživatele mile překvapí svou přímočarostí a účelností. Body k dobru programu už na začátku přidává prostý fakt, že není třeba jej jakkoliv instalovat (i když instalační balíček je také k dispozici) – stačí archiv rozbalit a ihned spustit. Zabalený spustitelný soubor stáhnete zde, pokud preferujete spíše instalaci, využijte této adresy.

Jedno okno stačí

Úvodní a de facto jediná obrazovka aplikace se po spuštění automaticky naplní obsahem, jímž jsou sériová čísla některých programů a operačního systému.

V levém okně se můžete probírat seznamem nalezených aplikací, v pravém pak vidíte detaily konkrétní vybrané položky. Stavový řádek v pravé dolní části okna vás informuje o celkovém počtu nalezených sériových čísel.

V pravém informačním sloupci najdete mimo názvu položky a jejího sériového čísla ještě doprovodné údaje jako jsou registrovaný uživatel, název počítače, který položku využívá, produktové identifikační číslo nebo název registrované společnosti.

Když se trochu vyznáte…

Když se trochu vyznáte v registru, můžete programu MJB Keyfinder sami rozšířit obzory. Ve stavovém řádku v pravé dolní části okna se kromě počtu nalezených sériových čísel nachází ještě počet všech prohledávaných míst v registru. Defaultně po spuštění by mělo být toto číslo rovno 169 a pokud podrobněji zabrousíte do souboru s příponou *.cfg, který se nachází ve stejném adresáři jako aplikace, dojdete ke zjištění, že obsahuje právě 169 řádků textu. Jedná se o soubor s nastavením všech lokací v registru, které má Keyfinder automaticky prohledávat. Pokud tedy libovolný řádek smažete nebo naopak přidáte nový, vyhledávací mechanismus se podle toho zařídí a může některé licence skrýt nebo naopak další zobrazit.

Do konfiguračního souboru se dostanete i přes horní lištu hlavního okna programu – zvolením položky Tools a hesla Modify Config. Přes nabídku Tools se pak můžete podívat i do nastavení (Options), kde kromě kosmetických atributů jako jsou font a styl písma zapnete i automatické logování při chybových stavech a oddělovací znak použitý při ukládání do formátu CSV.

Kromě formátu CSV zvládne Keyfinder uložení záznamů ve formátu TXT nebo přímý výstup prostřednictvím tiskárny (v horní liště položka File a heslo Save as… resp. Print).

Více operačních systémů? Žádný problém

Pokud z nějakého důvodu potřebujete z počítače vydolovat registr jiného než aktuálně běžícího operačního systému, využijete funkce Load Hive…, která se nachází opět pod heslem Tools. Ve stromové struktuře vašich úložišť vyhledáte kořenovou složku Windows a o zbytek se Keyfinder postará sám. Tato funkce je podporována operačními systémy Windows 2000, XP, 2003, Vista a Windows 7.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, odpovědi na některé základní otázky najdete v nápovědě (hlavní lišta, položka Help) pod heslem F.A.Q. Kliknutím na položku Original Website pak máte možnost si prohlédnout původní stránky autorů, na nichž vás mimo jiné budou chtít zlákat ke koupi vylepšené, ovšem placené verze Keyfinderu.

Ohodnoťte tento článek!