ČEZ má nejlevnější neomezené volání. Je za 299 Kč měsíčně, ale…

13

Na podzim to bylo pět let, co se energetický gigant stal také virtuálním mobilním operátorem hostujícím v síti O2. Službu s názvem Mobil od ČEZ využívá 80 000 zákazníků, další by firma chtěla nalákat aktuální akcí. Až do konce měsíce lze získat tarif s neomezeným voláním a 2000 SMS za 299 Kč měsíčně, běžně jej ČEZ prodává za 400 Kč.

Máte výhodný tarif?

Kromě omezené platnosti akce virtuál klade i další podmínky. Zájemce musí od ČEZu odebírat plyn nebo elektřinu, přičemž platí, že za každou smlouvu na energetické služby může získat další smlouvu na ty mobilní. Druhým omezením je to, že cena 299 Kč bude platit jen v prvním roce, pak se zvýší na 400 Kč, pokud uživatel nepřejde na jiný tarif nebo se s operátorem nedohodne jinak.

TIP: „Velcí operátoři nám nenabízejí férové ceny,“ říkají virtuálové

Nabídku mohou využít i stávající uživatelé Mobilu od ČEZu. Smlouva je bez závazku s výpovědní lhůtou 30 dnů. U elektřiny ani plynu nezáleží na zvoleném programu ani typu závazku.

Mobilní tarif je bez dat, ta se dají v balíčcích dokoupit zvlášť. ČEZ si účtuje 70, 100, 150, 260 a 360 Kč za 200 MB, 500 MB, 1 GB, 3 GB a 5 GB. Neomezené volání s 5 GB tak vyjde na 659 Kč.

ČEZ má nejlevnější neomezené volání. Je za 299 Kč měsíčně, ale…
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.33%) 24 hlasů

13 KOMENTÁŘE

 1. Přeplacené služby čezu v oblasti energii se částečně vrátí v mobilním tarifu. Jakási odměna za věrnost, proč ne, ale dá se ušetřit víc, tím, že člověk není u čezu jako dodavatele.

  • Ano souhlasím.. 10Sim u Odorika a na běžné volání a nějaká ta sms a stačí nám i 500Kč na měsíc.. a nějaký dočasný akce neberu v potaz.. zatím lepšího neznám. Plná kontrola na webu zdarma, posílání kreditu mezi sebou, možnost vypnout sim až na půl roku.. a další…

 2. On někdo z nefiremních uživatelů ještě volá přes GSM?

  Snad už všichni používají nějaké messangery, a když někdo potřebuje volat na pevnou linku, použije VoIP. I pro rodinu je tak nejvýhodnější, pokud si každý koupí za 50Kč od Kaktusu tarif s neomezenými daty s rychlostí 64kbps, a jsou pak spojeni přes různé komunikační aplikace, kde si nejen mohou psát a volat, ale mohou mít přehled o tom, kde se právě nacházejí, protože mnohé aplikace „streamují“ i GPS souřadnice.

  • Představ si, že ano.
   64 kb/s je dost úzké pásmo. Nějaký jednoúčelový VoIP telefon by si s tím možná vystačil. Jenže co dělá dnešní smartphone, jakmile se připojí k internetu? Začnou všemožné věci synchronizovat, přihlašovat se k notifikacím a tunu jiných věcí. Nezůstane z toho skoro nic a telefonování je pak prakticky nepoužitelné. K tomu si přičti, že pro připojení k internetu je nutná lepší úroveň signálu než na obyčejný hovor. Baterie mizí raketovým tempem.
   Nevím, zda to opravdu takto provozuješ (gratuluji), někdo ti o tom vykládal (nevěř všemu), anebo ses jen tak zasnil. Při povaze našich mobilních operátorů musíme totiž v nejlepším případě stát nohama pevně na zemi (ne-li zaražení někde hluboko pod zemí).

   • Ano, já tento balíček 80MB + 64kbps zbytek měsíce od Kaktusu za 50Kč využívám a sice to plně nenahradí rychlá data (je to ostatně jen pro situace mimo wifi), ale pořád je to mnohem univerzálnější služba než jednoúčelový hlas resp. SMS. Dokonce na cestách v rámci těchto mobilních dat poslouchám zpravodajský rozhlas (AAC s bitratem 40kbps) a v aplikaci TuneIn Radio Pro, která umí až 30s buffering, funguje to klidně i celé hodiny bez výpadku na oněch 64kbps. Volání přes messangery a VOIP přes Linphone je taky OK. A samozřejmě fungují i navigace, které si pomocí dat stahují informace o dopravě.

    Víc jak 50Kč měsíčně hodlám operátorům zaplatit jedině tehdy až pustí neomezená data rychleji. V žádném případě se nehodlám stresovat z toho, abych musel pokaždé hlídat, kolik dat už mě to sežralo a pak něco přikupovat. Takhle vím, co si můžu na těch datech dovolit a co ne. A operátoři ať holí jiné ovce 😉

    • Nacitani dnesnich stranek 60kbitps je fakt zážitek. U Emtecka mam 1.5GB za 144Kc a to si teda radsi tu stovku priplatim. Na to zas mam. Volani treba pres odorik mi za cela leta nikdy nefungovalo na androidu dobře. Furt si druha strana stěžovala ze mě neslyší nebo slysi ozvěny. A to jsem to zkusil na trech generacích telefonu, spousty aplikaci vcetne integrovane primo v androidu. Proste tudy cesta pro me nevede. Vede pres zlevnění služeb a zachování max. pohodlí.

     • Na VoIP používám ve všech OS opensourcový Linphone – přímo z toho integrovaného systému v Androidu volat nedoporučuji. Přes mobilní data jsem ho pouze testoval, protože volám na pevné linky a GSM málokdy, a když to potřebuji, tak přes wifi. Technické problémy s tím nemám.

      Ty stránky, které se načítají dlouho, stejně nejsou upravené pro mobily a čtou se na displejích telefonů nepříjemně. Těm se na cestách na mobilu vyhýbám. Čtu je pak až na tabletu na wifi.

      Co se týká operátorů: Datová infrastruktura vůbec nemá být v rukách soukromníků, kteří na tom budou rýžovat a brzdit tak reálně digitální ekonomiku. To je jako kdyby stát privatizoval silnice a každý soukromník chtěl rýžovat na to, že někoho pustí po silnici dál. Prostě dopravní a digitální infrastruktura jsou základní podmínky fungování státu, nikoliv klondajk pro soukromníky!

    • To chápu. Smutné je, že dřív toto ještě před příchodem „virtuálních operátorů“ uměli všichni. Bez příplatku. Až nedávno nějakýho experta napadlo, že připojení k internetu je potrubní pošta na rohlíky a zavést tzv. UnFUP (UnFair User Policy), které nemá s FUP nic společného. A ještě smutnější je, že se najde dost lidí, co to počítání na rohlíky zarytě obhajují. Mimochodem — všiml sis, jak se postupně měnilo názvosloví v operačních systémech? Z tlačítkových mobilů nebo starších OS obecně si vzpomínám, že to bylo něco ve smyslu „mobilní připojení k internetu“ nebo „širokopásmové připojení“, aj. Nově jsou to jakási „Mobilní data“. Rázem je z toho něco počitatelného. Málokdo už tomu řekne postaru, většina „zapíná data“. Celé to jenom přiživuje tento umělý rozdíl, že připojení k internetu přes mobilního operátora je úplně něco jiného než všechny ostatní způsoby (Wi-Fi, DSL, atd.)… 🙂

     Takže ano, Kaktus má svou přednost, že nabízí alespoň to pravé původní FUP, přesto mi je proti srsti z toho důvodu, že před 10 lety to bylo u T-Mobilu zcela běžné a nyní to skrze Kaktus nabízí pomalu jako VIP připlatkovou službu/balíček. Myslím, že se T-Mobile někde v koutu hlasitě směje…

     Takže kvůli rádiu si pořizuji jen mobil s FM přijímačem. Alespoň něco uslyším z těch koncesionářských poplatků a řekl bych i, že je na tom FM kvalitativně lépe než digitální audio s mizerný datovým tokem 40 kb/s. Ačkoliv vím, že AAC umí divy.

     Možná, že za dalších 10 let se dočkáme poplatků za pouhé připojení mobilu k vysílači. Cestuješ hodně a přepojuješ se tak často k jiným stanicím? Plať. A pak uvidíš, kolik lidí se toho chytne a bude se psát — no co, tak vypnu mobil, zapnu až v cíli. Nebo koupím si balíček a každý den mohu použít 5 vysílačů a přejet tak do sousedního města, aniž by mě odstřihli od volání. Na dojíždění do práce to přece stačí. 😉
     K tomu naštěstí ještě nedošlo, leč je to podobně zoufalé, jako s těmi „mobilními daty“. Aneb pokrok nezastavíš…

     • Ano, počítat každý bajt, jak to české zákazníky nutí operátoři, je směšné a ponižující. Zejména pokud vidíme, že u statického připojení, které ve většině míst v ČR kvůli nefunkčnosti telefonních a kabelových operátorů mají v rukou lokální poskytovatelé WiFi, a tedy ti si určili obchodní model, funguje obchodní model neomezených dat diverzifikovaných maximální rychlostí pro download a upload. A není pravda, že by všichni chtěli jen tu nejnižší rychlost – třeba i já sám jsem se s operátorem nedávno domluvil na reálném zvýšení své dosavadní rychlosti připojení o reálných 15Mbps, abych mohl streamovat 4K video, s tím, že platím o 100Kč měsíčně víc než za dosavadní pomalejší připojení. U mobilních dat může klidně fungovat stejný obchodní model a samozřejmě by se dalo akceptovat, že kvůli větší obtížnosti zajištění mobility by ty rychlosti byly reálně třeba i 100x nižší než u statického připojení. Ale v každém případě pro zajištění přechodu na digitální ekonomiku by každý občan měl mít přístup aspoň k pomalým datům, protože očividně mnoho aplikací důležitých pro digitální ekonomiku nepotřebuje nijak zvlášť rychlá data (taky jsem zapomněl uvést, že mi i na těch 64kbs funguje i aplikace mobilního bankovnictví). Optimem by pro služby digitální ekonomiky by ale bylo těch 256kbps.

      Snad to změní nástup 5G. Bohužel jeho nástup v ČR zase jako obvykle povleče, teď se uvádí rok 2024, tedy 4 roky po masovém uvedení telefonů s podporou 5G do prodeje!

      • O té „změně“ se snilo už s nástupem UMTS (3G) i LTE (4G). S nástupem LTE dokonce naopak došlo k dalšímu utahování šroubů (tzn. přenese se XX MB a DOST, žádné zpomalení). Pokroková technologie s obrovským potenciálem, jež měla způsobit revoluci, způsobila další pád do doby temna. Pro potřeby „digitální ekonomiky“ je, řekl bych, více než dostatečné i první jmenované, tedy prastaré UMTS. Dnešní LTE je pak hotový luxus. Tak kde je ta změna? Opravdu to mění nástup nových a nových technologií, nebo to změní až změna přístupu nás všech, tedy i operátorů?

 3. Tyhle nabídky virtuálů nebývají zpravidla moc výhodné, protože samotní virtuální operátoři jsou omezování ze strany dodavatele služeb, kteří úplně nemůžou kanibalizovat svojí vlastní nabídku. Jediný způsob jak opravdu ušetřit, je získat neveřejnou nabídku, třeba na tomhle webu to je možné http://nasetreno.cz/mobilni-tarify/ případně když máte známé v nějaké větší společnosti, tak se také k takovému neveřejné nabídce můžete dostat, každopádně věřte, že ceny jsou tam zlomkové oproti běžné nabídce.