Mobil.cz zruší svou největší výhodu. Od června již nebude mít internet zdarma

10
Mobil.cz
Mobil.cz

Virtuální operátor Mobil.cz oznámil, že od 11. 6. 2017 přijdou v platnost nové obchodní podmínky. Ty měly mít souvislost hlavně s koncem roamingových poplatků v rámci EU. Jedna změna se však dotkla také dat.

V novém dokumentu přibyl odstavec: „Datové služby ve zpomalené rychlosti lze čerpat maximálně 30 dnů od data aktivace SIM karty nebo posledního dobití kreditu, poté je již nelze využít vůbec, avšak Účastník má v takovém případě možnost zakoupit si některý z datových balíčků nabízených ze strany MOBIL.CZ, a to za cenu uvedenou v platném Ceníku služeb nebo má možnost si opětovně dobít kredit a získat tak výhodu datového limitu k mobilnímu internetu.

Mobil.cz nabízí internet zdarma o rychlosti 32 kb/s. Při dobití 200 Kč a více dá zdarma 200MB balíček s plnou rychlostí, po jehož vyčerpání rychlost opět klesne na 32 kb/s. Podle nových podmínek ale toto zpomalení bude dostupné jen 30 dnů od posledního dobití. Pak se internet zablokuje. Dosud přitom zpomaleně fungoval nezávisle na dobíjení.

Tato změna má také zřejmě souvislost s koncem roamingových poplatků. Data zdarma prosurfovaná v cizině by vás totiž nic nestála, ale Mobil.cz (resp. T-Mobile) by musel roamingovým partnerům platit 7,7 eura za každý gigabajt, tedy asi 20 haléřů za megabajt. Vodafone ostatně z podobného důvodu zakáže roaming u čistě datových tarifů (bez hlasu, zato s více gigabajty).

Mobil.cz tím přichází o hlavní výhodu. Sice mu zůstává 200 MB zdarma za dobití 200 Kč, ale SazkaMobil dává 500 MB za dobití 300 Kč. Kaktus má zase několikrát do měsíce dvojnásobek kreditu zdarma při dobití od 200 Kč. A za onen bonus lze také nakoupit data. Více v článku Operátoři s mobilním internetem zdarma. Kteří to jsou a jaké mají podmínky.

Ohodnoťte tento článek!

10 KOMENTÁŘE

 1. Mobil.cz mám a ta data, po vyčerpání limitu, stejně nejsou použitelná. Často se vůbec nejde připojit, spojení se přeruší v polovině načítání stránky, poté co jsem si počkal 2 min, apod.
  Uvidíme co se bude dít po zrušení těch roamingů. Třeba se najde i nějaký zahraniční operátor jako 4ka apod.

 2. Mobil.cz zruší svou největší výhodu. Od června již nebude mít internet zdarma.
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  Mobil.cz nepatří mezi nejlevnější virtuály v Česku.
  Nejlevnější Virtuál v Česku je momentálně UkrCall, včetně volání do zahraničí !!! (č. na op. +420774183566)

  • Už jsem několikrát řešil a vždy to nedopadlo nijak. Koupit za kredit se už dnes nic nedá, když jsem zkoušel nabít kredit na jakési české peněžence a převést si to na účet, tak jsem ze dvou stovek skrze poplatky atd. měl nakonec asi tak 50 Kč, to už je lepší to provolat nebo koupit datové balíčky. Každopádně buď jak buď před týdnem jsem nabíjel, to mám pech, kredit dočerpám a jdu k gomobil.cz. Vypadá to zajímavé, když si tam člověk dá třeba jen těch 150 MB dat a zbytek volání 2 Kč/min a SMS za 1,5 Kč, tak měsíčně vyjdou data na 80 Kč, případně data a 20 minut balíček za 120 Kč měsíčně (útrata musí být alespoň 500 Kč za půlroky, jinak se účtuje nějakých 30 Kč každý měsíc, takže buď jen data a pohlídat si těch pár minut hovorů či sms, či rovnou ten balíček k tomu.

   • Tak jestli se nechá dostat na fixní poplatek 150,- tak při vybírání jednou za půl roku by to bylo celkem rozumné.

    Zatím se mi jako nejlevnější jeví Kaktus a jejich balík 80MB za 50,- s pomalým internetem po vyčerpání do konce měsíce.

 3. Nemá tu někdo zkušenosti s gomobil.cz? Vypadá to zajímavě, plánuji přechod od Mobil.cz, tak by mne jen zajímalo, jak jsou jejich služby spolehlivé atd., zda tam není nějaký háček. Jsem smířený s tím, že když také nalákají lidi a pak udělají takový odrb, tak půjdu zase dál, což poslední roky dělám asi tak každý rok a půl, jakmile se objeví něco lepší, nakašlat na úvazky.