Takhle by měl vypadat ZTE Axon M, odvážný smartphone se skládacím displejem

0
Kyocera Echo

Aktualizováno 29. září 2017

Čínská společnost chystá 17. října uvést nějakou velkou novinku. Údajně půjde o telefon Axon M vyvíjený pod kódovým označením Axon Multy. O něm už prosákly informace na začátku měsíce. Novinka ZTE prý nabídne skládací konstrukci se dvěma displeji, které po rozevření dají úhlopříčku 6,8 palce a rozlišení 1920 × 2160 px.

Magazín Android Authority získal první snímek zařízení.

ZTE Axon M
ZTE Axon M

Původní článek z 6. září 2017

Známý leaker Evan Blass na základě svých zdrojů tvrdí, že společnost ZTE chystá společně s americkým operátorem AT&T uvést nový telefon Axon Multy. S žádným jiným si jej prý nespleteme, protože nabídne dva displeje spojené vertikálním pantem, které se po rozevření spojí v jeden velký.

Multy by měl ve složeném stavu vypadat jako „běžný“ mobil s tím, že má obrazovku vepředu i na zádech (displeje se tedy nebudou skládat k sobě, což by bylo bezpečnější, ale méně praktické). Jinou konstrukci, avšak též se dvěma displeji, se před šesti lety snažila prosadit japonská Kyocera. Její telefon Echo ale žádný velký úspěch nezaznamenal.

ZTE Multy bude podle Blasse obsahovat dva displeje s rozlišením 1080 × 1920 px, jejichž spojením vznikne 6,8″ obrazovka. Ve složeném stavu prý telefon nebude tlustší než 10 mm.

Takhle by vypadal displej ZTE Multy ve srovnání s Galaxy Notem8
Takhle by vypadal displej ZTE Multy ve srovnání s Galaxy Notem8

Blass se zároveň diví, proč chce ZTE takto experimentovat, když přece 6,8″ je jen o půl palce víc než Galaxy Notu 8. Jaksi mu ale nedochází, že u ZTE by vznikla zhruba čtvercová plocha rovnající se dvěma 5,2″ klasickým displejům (snad dobře počítám) s poměrem stran 16:9. Půl palce úhlopříčky navíc by dělalo o 47 % větší plochu než u Notu8.

Pokud Multy není jen fáma, ZTE čekají nemalé starosti. Tím nemyslím jen náročnější výrobu, ale také softwarové optimalizace. Android není desktopový OS a jeho prostředí nebo aplikace nejsou na podporu více obrazovek stavěné. Ale třeba nás ZTE překvapí…

Ohodnoťte tento článek!