Mobil s rozbalovacím displejem

0

slibuje kvalitní zobrazení nenamáhající oči podobné obyčejnému papíru, že jeho energetická náročnost je minimální (elektřinu spotřebovává pouze na změnu zobrazené informace) a že jej lze všelijak skládat a motat.

Ovšem zařízení, které by jej používali, zatím nějak nejsou. Pokud odmyslíme více či méně nesmělé pokusy o čtečky elektronických knih je elektronický papír prozatím výrobci příliš neoblíben. Ale změna jednou musí přijít – a bude to změna zapříčiněná společností Polymer Vision? Ta na letošním Mobile World Congress představila zařízení Readius.

Readius není ani ryba, ani rak. Výrobce o něm hovoří jako o mobilním telefonu, ale nemá klávesnici a nejde na něm zadat telefonní číslo (telefonovat lze pouze na kontakty synchronizované ze stolního počítače). Obsahuje však datový modul s podporou 3G /HSDPA pro prohlížení RSS kanálů a on-line stahovaných elektronických knih.

Ale komu by šlo o mobilní funkce u zařízení, které má přece elektronický papír, ne? Ten má po rozbalení úhlopříčku pět palců, na které nabízí QVGA rozlišení při šestnácti stupních šedi. Zobrazení textu i grafiky je jemné a působí přirozeně – a opravdu se čte lépe, než obyčejný displej současného mobilu. A skvělá je také výdrž na akumulátory: třicet hodin nepřetržitého použití, při použití jen několik hodin denně vydrží přístroj dva týdny na jedno nabití.

 Odkazy k tématu: Polymer Vision

Mobil s rozbalovacím displejem

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte