Mobilní divize Samsungu zvládla během dvou let ovládnout celý trh

0

Mobilní trh už má nějakou dobu nového vládce. Samsung díky svému rozhodnutí podporovat platformu Android dokázal vybudovat obrovský byznys generující miliardové zisky. Spoustu údajů v tomto ohledu poskytla analytická společnost Asymco.

Produkce telefonů Samsung

Úžasný je především fakt, že ještě dva roky nazpět by nikdo nedokázal odhadnout, co se Samsungu podaří. Za posledních 24 měsíců totiž tento výrobce dokázal změnit své produktové portfolio s minimálním zastoupením smartphonů (3 %) až k vedoucímu postavení na trhu, kdy je schopen za čtvrtletí vyprodukovat 50 milionů chytrých mobilů. A především díky tomu v současnosti ovládá takřka 40 % veškerého mobilního byznysu a více než polovina jeho mobilů jsou smartphony. Zvýšila se také průměrná cena telefonů ze 115 dolarů až na 234 dolarů. A vyšší cena samozřejmě přináší vyšší zisky. I to je důvod, proč dokázal Samsung Nokii nejenom předběhnout, ale v současnosti produkuje větší zisky, než se kdy podařilo jeho konkurentovi.

Rostoucí zisky Samsungu

Raketový vzestup Samsungu se přitom dá vztáhnout k jedinému telefonu, který vše nastartoval. Jedná se o první model Galaxy S, který slavil enormní úspěch následovaný pokračovateli Galaxy S II a Galaxy S III. Na grafu je tento fakt jasně patrný. A ještě jednu věc z něj lze vyčíst. Samsung má ze svých smartphonů mnohem větší zisky než co dokáže z Androidu získat všemi dostupnými kanály Google.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak dlouho dokáže výrobce tento trend udržet. Už nyní ale dosáhl opravdu obrovských úspěchů.

Zdroj: Asymco

 

Ohodnoťte tento článek!