Už je to oficiální. Mobilní NFC platby Android Pay míří do Česka

5
Mobilní NFC platby Android Pay od Googlu
Mobilní NFC platby Android Pay od Googlu

Tuzemské zastoupení Googlu dnes novinářům zaslalo pozvánku na akci konanou 14. listopadu. Téma zní „Přiložíte. Zaplatíte. Hotovo.“ Půjde o novou službu pro české uživatele telefonů s Androidem, kterou Google představí společně s partnery.

Potvrzují se tím zvěsti, že u nás Google do konce roku spustí platební službu Android Pay, která z každého smartphonu s podporou NFC udělá virtuální kartu, kterou budou možné platit na všech běžných terminálech.

Na konci srpna už spuštění Androidu Pay potvrdila Komerční banka s tím, že novinku zprovozní od 5. prosince spolu s upravenými platebními podmínkami. Ostatní banky zatím oficiálně o nové službě nemluví. Spekuluje se ovšem, že novinku chystá i Moneta a mBank. Ta druhá má s Androidem Pay zkušenosti z polského trhu.

Android Pay je momentálně dostupný v 15 zemích světa, ode dneška je nově na Ukrajině. Aplikace Googlu je ke stažení v Play Storu. Už roky mluví anglicky, české karty ale zatím nepřijímá.

5 KOMENTÁŘE

  1. Na tohle se těším, hlavně proto, že Google mám nasměrovaný na kreditku, ale platby od KB jsou povinně přes speciální debetní kartu. Tu bych tím pádem mohl zrušit a jet přes Android Pay. Snad to nezabijí nějakými poplatky a nebudou s tím mít terminály problém – neměly by, ale moje zkušenosti s placením přes KB nejsou nejlepší 🙁