Už je to oficiální. Mobilní NFC platby Android Pay míří do Česka

5
Mobilní NFC platby Android Pay od Googlu

Tuzemské zastoupení Googlu dnes novinářům zaslalo pozvánku na akci konanou 14. listopadu. Téma zní „Přiložíte. Zaplatíte. Hotovo.“ Půjde o novou službu pro české uživatele telefonů s Androidem, kterou Google představí společně s partnery.

Potvrzují se tím zvěsti, že u nás Google do konce roku spustí platební službu Android Pay, která z každého smartphonu s podporou NFC udělá virtuální kartu, kterou budou možné platit na všech běžných terminálech.

Na konci srpna už spuštění Androidu Pay potvrdila Komerční banka s tím, že novinku zprovozní od 5. prosince spolu s upravenými platebními podmínkami. Ostatní banky zatím oficiálně o nové službě nemluví. Spekuluje se ovšem, že novinku chystá i Moneta a mBank. Ta druhá má s Androidem Pay zkušenosti z polského trhu.

Android Pay je momentálně dostupný v 15 zemích světa, ode dneška je nově na Ukrajině. Aplikace Googlu je ke stažení v Play Storu. Už roky mluví anglicky, české karty ale zatím nepřijímá.

Už je to oficiální. Mobilní NFC platby Android Pay míří do Česka

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Na tohle se těším, hlavně proto, že Google mám nasměrovaný na kreditku, ale platby od KB jsou povinně přes speciální debetní kartu. Tu bych tím pádem mohl zrušit a jet přes Android Pay. Snad to nezabijí nějakými poplatky a nebudou s tím mít terminály problém – neměly by, ale moje zkušenosti s placením přes KB nejsou nejlepší 🙁