Mobilní prohlížeč Fennec dosáhl fáze beta

0

Fennec představuje do jisté míry mobilní verzi úspěšného prohlížeče Firefox, která bude určena převážně pro mobilní telefony. První betaverze je zatím dostupná pouze pro zařízení Nokia Nokia N810, které pracuje s operačním systémem Linux na platformě Maemo. Zájemci však mají možnost připravovaný prohlížeč vyzkoušet také na běžném počítači se systémy Windows, Linux a Mac OS X.

První betaverze prohlížeče Fennec, který ve finální verzi ponese název Firefox, přináší vylepšení v oblasti rychlosti a nové jádro TraceMonkey. To by mělo přinést především zrychlení v oblasti JavaScriptu a bude ho obsahovat i desktopový Firefox 3.5. Mezi další vylepšení patří lepší správa záložek a podporu plug-inů.

Mozilla vydala alfa verze prohlížeče již loni v říjnu. Hlavním cílem právě uvolněné betaverze by mělo být získání důležité zpětné vazby, která Fennec posune blíže k vydání finálního verze. Mozilla zatím neoznámila, kdy by se mohl finální produkt objevit. Neoficiální zdroje však říkají, že verze pro telefony s operačním systémem Symbian bude k dispozici už v polovině tohoto roku.

Oblast prohlížečů pro mobilní telefony je v současné době středem zájmu řady výrobců. Své produkty už stihli nabídnout například Nokia, Opera či Apple. Na mobilním prohlížeči pracuje také Microsoft, který by již v polovině tohoto roku měl představit Internet Explorer Mobile 6 založený na jádře desktopového IE6.

Zájemci o vyzkoušení prohlížeče Fennec si jej mohou stáhnout na webových stránkách Mozilly.

Zdroj: IT PRO
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. …takový nápad se mi zamlouvá, samozřejmě většině pubertálních uhrovatých hochů se to líbit nebude, jelikož už nebudou moc „krást“ hry, tak jednoduše a budou se rozčilovat nad tím, kde na nákup her mají brát peníze.

    Já osobně si SW kupuji a co se týče her, tak si vždy počkám, až hra zlevní na ceny kolem 200 – 500Kč a pak je kupuji. Nyní jsem si koupil C+C Tiberium Wars za 400Kč a v akci Red Alert 3 za 500Kč. Dávat za hry přes 1.000Kč je dle mého nesmysl.

    Navíc není problém si hru koupit z druhé ruky, ať už třeba z aukra či nějakého bazaru.

  2. Nevim, co si od toho slibuji – napr. ja si hry zasadne kupuji az po jejich vyzkouseni (nemam na mysli demo, je jednoduche udelat kvalitni zabavu na 10minut a zbytek nic moc, pritom to lepsi dat do dema) tedy stahnuti z internetu. Dokud hru nevyzkousim, at uz stahnutou nebo u kamarada, tak ji zasadne nekupuji. Netusim kde ovsem prijdou na cisla kolik zisku by meli, kdyby piratsvi neexistovalo – to si cucaji z prstu?

  3. A co když nemám herní PC připojený k internetu? Tak jako já, který má nadupaná PC offline a online mám druhořadý komp. Sem zvědav jak si pak zahraju. Domnívám se, že podobnýl lidí je více.

  4. Her ubylo a to je jenom dobře. Trh se alespoň pročistil. Těžko bude někdo kdo dal 40+ tisíc za pc či upgrade kupovat každou blbost s herní dobou hodina a půl nebo vybírat v obchodě podle krabic. Pokud v současné době vývojáři nenabídnou vychytaný multiplayer(serie COD) nebo dlouhou dobu singleplayeru (serie GTA) nemají šanci.Warezu neubude, jen přijde později – ale ani na to bych nesázel. viz. 200.000$ ochrana Rockstaru která vydržela ani ne 4 dny (p2p crack)/týden (proper crack)