Mobilní Safari ztrácí na síle, stále si však drží nadpoloviční podíl

0

Mezi uživateli chytrých telefonů stále největší množství dat proteče mobilní verzí jablečného prohlížeče Safari. Už dlouhou dobu si drží podíl větší než polovinu, za poslední měsíc však ve své dominanci polevilo. Podle statistiky Netmarketshare, kterou má na svědomí společnost Net Applications, Safari vyprodukovalo 55,41 % mobilního internetového provozu. I když se stále jedná o velké číslo a náskok si stále Safari udržuje obrovský, ve srovnání s lednem je to pokles o téměř šest procent. V prvním měsíci roku se podíl Safari pohyboval na hodnotě 61,02 %.

Vývoj podílu mobilních prohlížečů
Vývoj podílu mobilních prohlížečů

Další mobilní prohlížeče zásadní skoky ve využívání nezaznamenaly. Výchozí prohlížeč Androidu, který je stále drtivou většinou uživatelů používán posílil o procento a půl. Stále ještě oblíbená Opera Mini se dostala na roční maximum 12,72 %, což je nejvíce od loňského ledna. Konkurence od Googlu – mobilní Chrome, se stále pohybuje kolem hodnoty dvou procent (1,96 % za únor, 2,02 % za leden). Internet Explorer ve Windows Phone každý měsíc kontinuálně získává desetinky procent s tím, jak uživatelé začínají používat nové telefony s WP 8. V únoru měl Internet Explorer podíl na webovém provozu mezi mobilními zařízeními 1,58 %.

Data pocházející ze statistik Netmarketshare jsou založena na více než 160 milionech návštěv na 40 000 webových stránek.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Popravdě mi trochu nesedí zvednutí číslování u i5. Podle všeho co jsem četl, změny povedou ke značně zlepšené efektivitě HT a tady k většímu odstupu i7 (zdvojení Branch jednotky, čtvrtá ALU, 2 porty z RS navíc, více položek v RS), takže bych spíše čekal zvednutí u i7 (na třeba „i7-4870K“).

  2. Hm, já čekám co bude, potřebuji časem nové pracovní pc pro CAD, grafiku a spol., a nevím jestli jít teď do Xeon E3 (bez graf. jádra) a nebo počkat na Haswell. Dle informací Haswell je již ve výrobě. Pajené IHS nejspíš nebude.

  3. „Obě tato rozšíření přitom mohou značně zvednout výkon, pokud je software dokáže využít“

    Co prelozene z marketinstiny do reality znamena: Obe tieto rozlsirenia vam budu naprosto k h…, pravdepodobne pocas celej dlzky moralnej zivotnosti CPU. 🙂

  4. Nemohli by tie procesory vyrabať bez rozvadzača tepla ako pri nových grafických kartách?Potom by žiadna pasta ani pajka problemy nerobili,a možno aj teplota by bola nižšia,len by bol problem asi s chladičmi,dnešne kilove chladiče by dali procesoru zabrať…