Mobilní zdravotnické řešení pro Blackberry

0

Společnost CSC uvedla na trh aplikaci „Patient in Your Pocket“, mobilní řešení pro chytré telefony se zařízením Blackberry. Nově uvedená aplikace pomáhá mobilním pracovníkům ve zdravotnictví v poskytování kvalitní péče pacientům snadněji a efektivněji.

Díky této aplikaci mají zdravotničtí odborníci okamžitý přístup k informacím o pacientovi kdykoli a kdekoli. Fakt, že řešení lze integrovat s klinickými systémy, zdravotníkům umožňuje získávat aktuální informace o pacientech, aktualizovat jejich údaje a stav během ošetření či léčby, spolupracovat s kolegy a provádět administrativní činnosti. To vše za každé situace, i když momentálně nesedí u svého počítače. Kromě této aplikace plánuje společnost CSC koncem roku uvést řešení pro tablety BlackBerry PlayBook.

V současné době se poskytovatelé zdravotní péče stávají v rámci svého pracoviště či lékařské komunity stále více mobilními. Podle časopisu CMIO Journal z 1. června 2010 bude do konce roku 2012 pro svoji praxi používat chytrý telefon celkem 81 % klinických lékařů. Asi polovina z nich jej bude využívat i pro správu dat v rámci péče o pacienty. Prostřednictvím dostupnosti aktuálních zabezpečených dat kdekoli poskytuje aplikace „Patient in Your Pocket“ zvýšenou a nepřetržitou úroveň péče.

CSC - mobil

Veškeré zprávy a údaje zaslané prostřednictvím serveru BlackBerry Enterprise Server a uložené v chytrém telefonu lze zakódovat a spravovat díky pokročilým bezpečnostním funkcím. Nově uvedená aplikace vyhovuje mezinárodním normám HIPAA a důvěrnost dat o pacientech je nepřetržitě zajišťována prostřednictvím několika autorizačních metod. Mezi tyto metody patří například zjednodušená metoda zadání PIN/alfanumerického hesla, biometrická metoda, jako je rozpoznávání tváře či hlasu, využití GPS a další.

Přímo do svých mobilních přístrojů mohou uživatelé navíc vkládat nová data, buďto nadiktováním poznámek nebo vyplněním formulářů prostřednictvím „digitálního“ pera.

Aplikace „Patient in Your Pocket“ zlepšuje efektivitu, spolupráci, produktivitu a flexibilitu poskytovatelů lékařské péče díky tomu, že sjednocuje pagingové systémy, funkce pro zasílání zpráv, upozorňování a e-mailů do jediné komunikační platformy. Toto zcela mobilní řešení spolupracuje také s funkcemi volání, geografického vyhledávání, s video přenosy a kalendářem v zařízeních BlackBerry.

CSC - doktoři

„Patient in Your Pocket“ také nabízí bezpečnostní zajištění pro zdravotnické odborníky pracující samostatně. Systém sledování činností umožňuje těmto pracovníkům evidovat v call centru očekávaný čas samostatně prováděných úkolů. Pokud doba těchto činností překročí předpokládanou dobu, je automaticky spuštěn poplach, bez nutnosti kontaktu zdravotnického pracovníka. Toto upozornění poté obdrží školení operátoři, kteří vyhodnotí situaci a zvolí situaci odpovídající odezvu.

Zdroj: Tisková zpráva CSC

Mobilní zdravotnické řešení pro Blackberry

Ohodnoťte tento článek!