Mobily s Windows 10 budou podporovat USB-C, myši, monitory nebo flash disky

0

Pořád nemáte dost informací k Windows 10? Ještě si přisadíme. Microsoft pracuje na podpoře notifikačních LED na smartphonech, gestech na touchpadech nebo na biometrickém přihlašování. Známe také minimální požadavky na hardware v počítačích a smartphonech. Další prezentace převedená na konferenci představuje spíše mobilní část nadcházejících Windows.

Smartphony budou podporovat oboustranné USB-C. Výrobce patrně nikdo nebude nutit, aby nový typ konektoru používali, ale lze předpokládat, že se rozšiřovat bude, byť nejdříve od druhé poloviny roku. USB-C umožní zařízení přijímat z napájení více energie. Především však lze připojení využít např. alternativní metody přenosu a výstupy.

 

Teoreticky bude možné mobil připojit k monitoru simulací DisplayPortu. Microsoft plánuje, že bude USB-C možné využít pro řadu kombinací připojení zařízení. Tablet bude komunikovat aspoň potenciálně s dockovací stanicí, televizí, smartphonem nebo externím úložištěm.

Možnosti využití USB ve Windows 10 pro mobily
Možnosti využití USB ve Windows 10 pro mobily

Méně zvyklí jsme připojovat k televizorům mobily. Zvlášť ne přes USB. S Windows 10 to nicméně bude možné, pokud ovšem výrobce nezapomene na vhodný konektor. Podobně bude systém podporovat, abyste přes USB k zařízení připojili klávesnici, myš nebo třeba herní ovladač. Možnosti budou prakticky neomezené.

Mobilní edice nebude podporovat instalaci vlastních ovladačů. To jsme ani nepředpokládali. Už z výroby bude systém stejně vybavený. Podporovat naopak bude také mass storage, takže k telefonu připojíte i flash disk. K posledním možnostem, jak využít USB, bude patřit přenos zvuku či bezdrátová technologie Bluetooth.

Zdroj: Channel 9 via Windows Central

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Aj ja chvalim, konecne AMD spravila to co vie dobre a to je lowend a dobra cena, jdnoduchost, pouzitelnost. tato platforma nevynika v ziadnom smere nejako, vykon pouzitelny ale neoslni, grafika pouzitelna, spotreba tiez taka vpohode ale ziaden z parametrov neoslnuje ale cena a dostupnost malych dosiek ITX ano a napriek takym šedým parametrom počítam, že to bude najlepšia platforma AMD momentalne čo ponúka… aj ja si jednu taku hračku do kanclu kúpim.