Mobily s Windows z Česka zmizely. Zůstal jen HP Elite x3 za 20 000+ Kč

5
Microsoft Lumia 950 XL

Pokud byste si dnes chtěli čirou náhodou koupit mobil s Windows, neměli byste moc na výběr. Novinky nepřicházejí a zajímavé starší modely se již doprodaly a dostupné jsou jen v bazarech.

Microsoft ve svém Storu prodává již jen předraženou dva a půl roku starou Lumii 640 XL. Lumie 950 (XL) za sympatické ceny již k dispozici nejsou. V jednotkách obchodů najdete doprodej Lumií 550 nebo 650. Pár obchodů ještě eviduje i Acer Jade Primo, ale vzhledem k jeho špatné softwarové podpoře (telefon nedostal ani Windows 10 Anniversary Update) by to nebyla dobrá koupě. Operátoři už v nabídce mobily s Windows také nemají.

Jedinou skutečnou „novinkou“ na trhu je rok starý HP Elite x3. V prodeji je od 21 000 Kč, viz náš srovnávač cen. Jde zároveň o nejlépe vybavený mobil s Windows, který byl kdy vyroben. A možná bude i jeden z posledních.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. 🙁 soukromý telefon s Windows mi ještě pár let vydrží, ale když jsem si vybíral služební, tak jsem už musel sáhnout po iPhone. A jakmile už budu mít nakoupené nějaké aplikace, nebudu mít důvod opětovně měnit platformu – resp. dokud to Apple nezabalí.