Mobily, tablety i čtečky budete moci v Evropě používat i při vzletu a přistání

0

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) ještě do konce listopadu zveřejní nové pokyny, které dovolí cestujícím používat osobní elektronické přístroje během všech fází letu. Stávající pravidla zakazovala jejich použití během pojíždění, vzletu a přistávání.

EASA konkrétně zmiňuje povolení e-čteček, přenosných přehrávačů a pak i tabletů a telefonů, které ovšem musí být v režimu „Letadlo“, tedy s vypnutými sítěmi. Během těchto fází letu ale stále nebude možné používat objemnější zařízení jako notebooky, ty budete muset mít schované. Mezi mnohými tablety a notebooky už dnes tak velké rozdíly nejsou, tudíž lze tento vágní výklad interpretovat různě.

Je to významný krok v rozšiřování svobody při používání osobních elektronických zařízení bez kompromisů v oblasti bezpečnosti,“ říká Patrick Ky, výkonný ředitel EASA.

 

Zpráva agentury nicméně zmiňuje povolení jen pro evropské aerolinky, nabízí se tedy budoucí spolupráce s obdobnými úřady v jiných regionech. V Americe už například smartphony a tablety také mohou používat i při vzletu a přistávání. EASA také mluví o dlouhodobém plánu, kterým bude certifikace koncových zařízení k tomu, aby se mohly v letadle používat i k volání.

Zdroj: EASA

Mobily, tablety i čtečky budete moci v Evropě používat i při vzletu a přistání

Ohodnoťte tento článek!