Moderna: pásková jednotka IBM

0

Nejnovější produkt IBM sice není typicky konzumní, ale určitě si o něm rádi přečtete. Páskové jednotky možná někteří považují za kus prehistorie, ale ve v enterprise sféře mají při zálohování své nezastupitelné místo. Nejnovější model od IBM, TS1130, nabízí možnost uložit až jeden 1 GBTB dat na jedinou páskovou kazetu a to při maximální rychlosti 160 MB/s. Na adrese www.ibm.com/systems/storage/tape jsem našel ještě oku lahodící obrázek jednotky…

…a ve zbytku novinky se případné zájem může přečíst originální tiskovku od PR oddělení IBM.

Společnost IBM představila nejrychlejší páskovou jednotku s kapacitou jeden terabajt (TB), která umožní klientům chránit a archivovat více informací s nižšími náklady a nižšími energetickými nároky. Poskytuje nejvyšší kapacitu a výkon ze všech páskových jednotek na trhu.

 

Nová pásková jednotka IBM System Storage TS1130 uloží až jeden TB nekomprimovaných dat na jednu páskovou kazetu a s nativní propustností 160 megabajtů za sekundu (MB/s) umožní zálohování dat až o 54 procent rychleji než jednotka předchozí generace.

IBM System Storage TS1130 Tape Drive se ideálně hodí pro střední a velké podniky v odvětví finančních služeb, přírodních věd a ve veřejném sektoru, jež potřebují zajistit ochranu značných objemů dat a dlouhodobé archivační řešení vyhovující platným předpisům. V kombinaci s produkty IBM pro virtualizaci pásek, škálovatelnou automatizaci a šifrování páskových jednotek mohou zákazníci využít cenově dostupná pásková řešení, která zaručují spolehlivé zabezpečení dat a zjednodušují správu zálohování a archivace.

IBM System Storage TS1130 používá vysoce vyspělé řešení hlav na principu tzv. gigantické magnetorezistence (GMR), které vychází z převratného úspěchu IBM s vývojem citlivějších hlav pro čtení a zápis na magnetické pásky. Podstatně menší množství chyb při čtení dat u tohoto řešení je zárukou vynikající integrity dat a spolehlivosti subsystému. Nová jednotka používá také zvláštní technologii ochranného nátěru hlav, která zvyšuje její celkovou životnost.

Jednotka TS1130 používá stávající přepisovatelné a WORM kazety 3592. Nabízí zpětnou kompatibilitu s podporou formátů Gen 1, 2 a 3, přičemž u formátu Gen 2 podporuje čtení i zápis a u formátu Gen 1 podporuje pouze čtení. Chrání tak dřívější investice do médií. Pásková jednotka TS1130 rovněž podporuje šifrování dat na úrovni hardwaru.

Dostupnost:

Nová pásková jednotka IBM System Storage TS1130 (GA) bude celosvětově k dispozici od 5. září 2008.

IBM rovněž nabízí upgrade ze stávajících jednotek a zpětnou kompatibilitu médií pro ochranu investic.

IBM System Storage TS1130 je k dispozici buď přímo od IBM, nebo prostřednictvím obchodních partnerů IBM.

 

 

Ohodnoťte tento článek!