Moderní relikvie: empétrojka pro všechny duchovní

0

Získáte tak praktického společníka pro záznam i poslech bohoslužeb svého oblíbeného pastora (v některých obchodech bude ve vnitřní paměti přednahrán koncert gospelového chrámového sboru) a dost možná vám poslouží také coby ochrana při útoku krvelačných upírů. Posvátné texty můžete také číst, jen je musíte uložit ve formátu txt.

 
Kříž jako křesťanský symbol
Během prvních tří křesťanských staletí se s křížem v křesťanské ikonografii nesetkáváme; tento způsob veřejné popravy byl zvlášť bolestivý a krutý. Namísto toho křesťané užívali jako symbolu ryby (tzv. ichthys) nebo monogramu chíró, který převzal Constantinus I. na korouhev římských legií (labarum).
Popis kříže lze najít v křesťanských spisech od počátku 2. století. O významu kříže v křesťanské úctě se zmiňují autoři 3. století – Kléméns Alexandrijský a Tertullianus (ten označuje křesťany jako crucis religiosi, uctívače kříže). První vyobrazení kříže s Ježíšovým tělem pak můžeme najít teprve na dveřích baziliky S. Sabina na římském Aventinu, které pocházejí ze začátku 5. století.
V křesťanství je kříž symbolem Kristova vítězství nad smrtí a hříchem. Katolíci a pravoslavní užívají od raných dob znamení kříže pravou rukou na svém těle; tato praxe byla běžná už v době sv. Augustina. V katolické i pravoslavné tradici má své významné místo svátek Povýšení svatého Kříže (14. září), které připomíná zasvěcení baziliky na místě, kde stál Ježíšův kříž, který měla roku 326 najít svatá Helena, Constantinova matka.

Zdroj: Wikipedia.org

Výdrž na vestavěný akumulátor při přehrávání hudby je 12 hodin, při jejím záznamu 8 hodin, výdrž protiupíří ochrany je na akumulátoru nezávislá. To vše za 48 dolarů (přibližně 780 korun) včetně nůrky pro zavěšení na krk (v případě potřeby si musíte růženec opatřit samostatně).

 Odkazy k tématu: Amazon.com

Moderní relikvie: empétrojka pro všechny duchovní

Ohodnoťte tento článek!