Modulární SFX zdroj ST45SF od SilverStone: 450W na půdorysu 12,5 × 10 cm

0

SilverStone, výrobce převážně počítačových skříní a zdrojů, nám připravil další novinku. Jedná se o zdroj -G formátu SFF (Small Form Factor), který disponuje výkonem 450 W a certifikací 80Plus Gold. Určen je tedy zejména pro majitele malých, ale přesto výkonných sestav. Dá se o něm uvažovat i do HTPC, které je z nějakého důvodu osazeno náročnými komponentami. Pomocí dodávané redukce lze zdroj namontovat i do obyčejných skříní ATX.

 

ST45SF-G je plně modulární a disponuje poměrně slušnou konektorovou výbavou. Najdete zde krom klasického knektoru 20+4pin také dva Molexy, jeden FDD, tři SATA, dále jeden procesorový 4+4-pin, jeden PCIe 6-pin a dokonce ještě jeden PCIe 6+2-pin. Dobrou volbou výrobce bylo použít jen jednu silnou 12V větev schopnou dodat až 37 A, nemusíte se tedy bát, že by se zdroj vypínal. To totiž právě může nastat u zdrojů s více větvemi, které jsou velmi rozdílně zatížené (jedna větev je přetěžována, přičemž druhá má ještě velkou rezervu výkonu).

SilverStone ST45SF-G

Novinka má rozměry 125 × 63,5 × 100 mm při hmotnosti 1,45 kg. O chlazení se stará 80mm ventilátor, který podle výrobce nepřekročí hladinu hluku 18 dBA a MTBF společnost stanovila na 100 000 hodin při plné zátěži. Cenu se mi nepodařilo dohledat, ale s největší pravděpodobností nebude daleko od předešlého modelu, který stál přibližně 60 €.

Zdroj: TZ SilverStoneOhodnoťte tento článek!