Letos zkraje podzimu si Microsoft za menší kapesné ve výši 2,5 mld. dolarů koupil Mojang, tvůrce Minecraftu. Mezitím bylo potvrzeno, že se chystá verze populární hry pro moderní Windows a Windows Phone. Vyvíjet se začalo ještě před nákupem, nejen na případný popud Microsoftu.

Radujte se, první verze pro dlaždice dorazila. Svět z kostiček můžete objevovat na svém smartphonu s Windows Phone. Titul se nazývá jednoduše Minecraft – Pocket Edition, podobně jako na ostatních mobilních platformách. Stojí 140 Kč a spustíte jej na zařízeních s Windows Phone 8.1 nebo novějším systémem. Příznivci dlaždic budou určitě rádi, zájem o titul ani po letech neuvadá.

 

Podle The Verge se jedná o nejprodávanější hru pro iPad a druhou nejprodávanější pro iPhony v tomto roce. Aspoň v USA. Na poměry mobilních her cena nepatří k nejnižším, právě naopak, nicméně hra poskytuje tak široké možnosti vyžití a v podstatě nekonečnou dobu hraní, že ji lze považovat za ospravedlnitelnou. Můžete zkusit i lokální multiplayer přes Wi-Fi.

via The Verge

Ohodnoťte tento článek!