Moments: Facebook vás najde na fotkách přátel a naopak je na vašich

0

Jste na oslavách s přáteli, každý fotí a vy byste rádi měli fotky, na kterých jste vy, a naopak vaši přátelé by rádi viděli fotky, na kterých jsou oni. Pokud tuto situaci znáte, Facebook pro vás přichystal jednoduchý nástroj, který takovou výměnu fotek provede. Jmenuje se Moments (okamžiky).

Funguje to tak, že aplikace vyhledává obličeje na fotografiích a zároveň bere v úvahu i datum pořízení. Díky tomu seskupuje fotografie podle osob a jednotlivých akcí. Jakmile Moments najdou fotky člověka, kterého máte na Facebooku v přátelích, doporučí vám synchronizaci – danému člověku se fotografie odešlou do jeho telefonu. Totéž může udělat on. Vznikají tím lokální soukromá fotoalba. Zveřejnit je nikde nemusíte, byť můžete.

Moments udělají pořádek ve fotografiích na Androidu a iOS, zatím však pouze v USA. Do jiných zemí služba zamíří později. Technologie rozpoznávání obličejů je prý stejná jako ta z Facebooku, která doporučuje štítkování na sdílených fotkách.

Jak ukazuje Yann LeCun z vývojářského týmu Facebooku, jejich umělá inteligence toho zvládne více. Dokáže v reálném čase rozpoznávat jakékoliv objekty, na které namíříte foťákem v mobilu. Prozatím se však využívá pouze na obličeje. Potenciál by však mohl Facebook využít později v jiných produktech. Podobně jako Google Goggles by mohl rozpoznávat umělecká díla, značky, známé památky apod.

Zdroj: Facebook

Moments: Facebook vás najde na fotkách přátel a naopak je na vašich

Ohodnoťte tento článek!