Monitory s nulovou spotřebou

0

Fujitsu-Siemens inovovalo monitory řady ScenicView, které mají nyní v úsporném režimu spotřebu 0 W. Zatímco u jiných výrobců monitory v úsporném režimu ze sítě nějaký ten wattík odebírají (velmi dobře jsou v tomto ohledu např. monitory Samsung, které odebírají jen 0,3 W), u monitorů Fujitsu Siemnes ScaleoView ECO dojde k vypnutí zdroje úplně. Součástí napájecího adaptéru je totiž spínací modul řízený připojeným počítačem. Když se monitor vypíná, napájecí adaptér se úplně odpojí od napájení. Jakmile počítač vyšle data na výstup z grafické karty, malý elektrický impulz napájení monitoru obnoví. Tato funkce pracuje jak s analogovými, tak s digitálními výstupy.

Oba nové monitory Fujitsu Siemens Computers SCENICVIEW ECO – dvacetipalcový P20W-5 ECO a dvaadvacetipalcový P22W-5 ECO – patří do řady Premium Line. Součástí obou monitorů je vylepšený ergonomický stojan, díky němuž lze snížit obrazovku téměř na úroveň desky stolu.

Monitory ECO navíc přinášejí funkci DisplayView AutoBright, automatickou správu jasu, která upravuje jas monitoru s ohledem na množství okolního světla a nabízí další až třicetiprocentní úsporu elektrické energie během provozu. Maximální hodnota jasu je přitom 300 cd/m2.

Monitory nabízejí standardní rozlišení 1680 × 1050 pixelů a rozhraní HDMI. V září doplní řadu monitorů s nulovou spotřebou další dva modely s úhlopříčkami 24″ a 26″.

Zdroj: Fujitsu-Siemens

Ohodnoťte tento článek!