Monstrum Gigabytu: GA-X58A-UD9

0

Pokud stavíte počítač s Core i7, nevíte co s penězi a máte rádi Gigabyte, nová deska s příponou UD9 vás nadchne. Gigabyte GA-X58A-UD9 skutečně nedělá kompromisy.

Ač máme k dispozici jen černobílou fotografii, je pravděpodobné, že PCB bude modré, pokud fotku na Expreview nepřevedli do čb. škály právě kvůli netradiční barvě (např. černé). Procesor má hned dva osmipinové konektory, ze kterých nakrmíte i ten nejstrašněji přetaktovaný Gulftown. Šest slotů pro paměti DDR3 není žádnou novinkou, příjemnou zprávou je použité chlazení – na severním můstku X58 sedí vodní blok, přes heatpipe trubice propojený i s jižním můstkem ICH10R a napájením procesoru.

Desce dominuje sedm slotů PCI Express ×16 (alespoň rozměrově ×16), zapojit můžete i Quad-CrossFireX či 4-way SLI. Klasická PCI chybí, majitel této desky je ale potřebovat nebude. Na desce je dále deset portů SATA, z nich čtyři nového rozhraní rychlosti 6 Gb/s, FDD konektor, tlačítka pro zapnutí a restartování a indikační dvoumístný displej. BIOSy má deska hned dva.

Na I/O panelu najdete kromě mnoha konektorů USB 3.0 pravděpodobně optický i koaxiální S/PDIF, nezapomnělo se na PS/2 (zřejmě dva konektory), 7.1kanálový zvukový kodek je standardem a eSATA konektory nás také nepřekvapí. Čekal bych i FireWire a další. Deska má také hned dva porty rozhraní Ethernet v rychlosti 1 Gb/s.

Cena bude asi velmi vysoká, kromě barvy nám chybí ještě datum vydání, které bude snad brzy.

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!