Motorola Atrix 4G: napůl mobil, napůl notebook

0

Motorola startuje novou kapitolu počítačů. Atrix 4G je chytrý telefon s Tegrou 2, který zapojíte do dockovací stanice v podobě notebooku. Ten má jen displej, klávesnici a baterku, žádnou vlastní logiku.

Počítače jako tenké klienty a veškerá osobní data neustále při sobě z cloudových serverů? Pche. Motorola Mobility (nově vzniklá firma) na to jde postaru i když vlastně inovativně. Počítače můžou být nadále pouhými terminály, ale data nosíte neustále u sebe… v mobilu. Mobil je totiž počítač a „počítač“ pouze dokovací stanicí.

Motorola Atrix 4G je možná nejpřekvapivější produkt letošního CESu. Chytrý telefon amerického výrobce staví, stejně jako LG Optimus 2x, na dvoujádrovém procesoru ARM Cortex-A9 v podání Nvidia Tegra 2. Špičkové parametry jej tedy řadí na čelní skupiny chytrých telefonů. Kromě druhé generace Tegry počítejte s 1 GB RAM (!), 16 GB flash paměti s možnosti rozšíření na 48 GB pomocí microSD karty.

Motorola Atrix 4G Motorola Atrix 4G Motorola Atrix 4G

I displej překvapuje. Sice neznáme použitou technologii, ale Motorola mluví 24b zobrazení barev. A co víc, na 4″ úhlopříčce kreslí rozlišení 540 × 960 px (qHD). Stále méně než iPhone 4 a při větší úhlopříčce tedy i slabší DPI, ale komu to vadí, že?

Pokračování na Cnews.

Motorola Atrix 4G: napůl mobil, napůl notebook

Ohodnoťte tento článek!