Motorola k roztříštěnosti Androidu: „Je to dobrá věc.“

0

Jednou z největších kritik veřejnosti směrem na Android je kvůli jeho roztříštěnosti aplikací. Ty jsou k dostání v nepřehledném množství internetových obchodů a ne každá aplikace funguje na každém telefonu.

Motorola je ale proti a tvrdí, že tato vlastnost je jednou ze silných stránek systému. Na konferenci dodavatelů Androidu vystoupila Christy Wyattová, jedna z vedoucích mobilní divize Motoroly, a hájí fragmentaci Androidu tím, že si zákazníci mohou vybírat telefony s různým rozlišením obrazovky ve velkém cenovém rozpětí a ne, že jsou všechny telefony téměř na chlup stejné (jako například u Windows Phone 7).

To, co se už ale nedá dokonale obhájit, je spousta různých obchodů s velkým množstvím aplikací, které nefungují úplně na všech mobilních telefonech. Tento fakt už ale Motorola obhajuje tím, že by pro vývojáře bylo nesmírně těžké vytvořit aplikaci pro high-endové smartphony tak, aby fungovaly i na telefonech nižší střední třídy.

Zdroj: Yahoo News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. LG prý požaduje náhradu ve výši 150–180 milionů dolarů kvůli zneužití patentů v dosud prodaných konzolích. A protože Sony prodala okolo 47 milionů PlayStationů 3, z každé konzole může LG získat 2,50–2,55 dolaru.
    Není to naopak, že by LG chtěla 2,50 na konzoli a to dělalo těch 150+ milionů?