Motorola Moto G válcuje „Amazony“ – jedná se o aktuální prodejní trhák

0

V polovině listopadu jsme psali o tom, že Motorola uvádí ořezanou verzi svého topového chytrého telefonu Moto X, jenž byl pojmenován Moto G. Již tehdy se mluvilo o tom, že by to mohl být telefon s jedním z nejlepších poměrů cena/výkon a mohl by převálcovat plno komerčních modelů. Prvně si připomeňme, čím vlastně Moto G disponuje:

  • 4,5″ IPS displej s rozlišením 720×1280 (326 bodů na palec)
  • čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz (Cortex-A7)
  • 1 GB RAM
  • grafický čip Adreno 305
  • 5 Mpx fotoaparát, video v 720p @ 30fps
  • interní úložiště telefonu 8/16 GB
  • krycí sklo displeje Gorilla Glass 3
  • verze systému Android 4.3 Jelly Bean, již probíhá postupně update na 4.4.2 KitKat
  • akumulátor o kapacitě 2070 mAh

Hlavním tahákem tohoto telefonu má být cena, čistý systém, jelikož Motorolu již vlastní Google a možnost barevné kustomizace. Motorola k Moto G nabízí několik barevných variant zadního krytu, případně flip shellu, který navíc nahradí zadní kryt, tedy telefon téměř vůbec nezvětšuje. Cena se v Evropě v současnosti pohybuje (bráno z britského Amazonu) v přepočtu zhruba 4850 Kč za 8GB verzi a 5500 Kč za 16GB verzi.

 

Že se bude jednat o oblíbený telefon, bylo jasné už v prvních dnech prodeje, kdy se všechny kusy okamžitě vyprodaly. Že ale bude válcovat přední prodejní příčky v Amazonu, čekal asi málokdo. Jelikož se na britském jedná o bestseller (16GB verze první, 8GB verze druhá), schválně jsme se podívali ještě na francouzský, německý a hlavně americký Amazon. Na francouzském je opět první 16GB verze, na německém je 8GB verze druhým nejprodávanějším telefonem a v USA jsou mezi odemčenými a bezkontraktními telefony obě verze na čtvrtém a pátém místě. Velká část britských prodejců, kteří Moto G nabízejí, hlásí, že mají neustále vyprodáno a telefony se nestíhají dovážet.

Motorola Moto G prodeje
Motorola Moto G prodeje

Čeští zákazníci však mají momentálně smůlu. Jediná možnost, jak se k tomuto telefonu dostat, je objednat ze zahraničí, což s sebou pochopitelně nese určitá úskalí, jako například kratší záruku. Další nevýhodou může být absence českého překladu prostředí systému (klávesnice však češtinu podporuje a to i včetně diakritiky). Pokud však tyto „drobnosti“ a ještě detail v podobě absence slotu na paměťovou kartu překousnete, tak neváhejte a objednávejte. České zastoupení společnosti Google nemá o dostupnosti Moto G v ČR vůbec žádné informace a absence češtiny napovídá, že Motorola s prodejem u nás vůbec nepočítala a je otázkou, jestli to tak zůstane, nebo se to časem změní.

Nám telefon, konkrétně v 16GB verzi, dorazí nejpozději příští týden, takže se snad již brzy budete moct těšit na kratší (spíše takovou běžnou uživatelskou) recenzi.

Zdroj: Amazon

Ohodnoťte tento článek!