Motorola Xoom jen za 11 tis. Kč? Ano, ale…

0

CEO Motoroly Sanjay Jha minulý týden odhalil ceny jejich nového tabletu s podivným označením Xoom. Zařízení s dvoujádrovým procesorem a Androidem 3.0 má stát jen 599, potažmo 799 USD. Není to vyloženě super cena, ale v porovnání s prvním Samsung Galaxy Tabem jsme se posunuli podstatně dolů a přesto máme jasně lepší zařízení.

Máte přístup k Android Marketu, kde budete mít k dispozici prý tři miliony Google e-knih a tisíce aplikací.

Motorola Xoom je 10″ tablet s rozlišením 1280 × 800 px, pochopitelně na kapacitním multidotykovém displeji. Uvnitř tepe Nvidia Tegra 2, konkrétně dvoujádro na 1 GHz a podporou akcelerace až 1080p videa i Flashe a integrovaným grafickým čipem GeForce ULV. 32GB paměť jde rozšířit microSD kartou. Vepředu je 2Mpx kamera, vzadu potom 5Mpx kamera se schopností natáčet 720p video, nechybí gyroskop, akcelerometr, Bluetooth, Wi-Fi atp., více si můžete přečíst ve starší novince.

Operačním systémem je Google Android 3.0 Honeycomb, šitý tabletům na tělo. Motorola Xoom se bude prodávat ve dvou variantách, jedna bude podporovat 3G a později i 4G sítě, druhá ne. Ve spolupráci s americkou sítí Verizon se Xoom jen s Wi-Fi bude prodávat v přepočtu za necelých 11 tis. Kč a model s 3G pak lehce přes 14 tis. Kč. To je za přístroj s 10h výdrží na přehrávání videa a výše uvedenými parametry rozhodně solidní cenovka, nezbývá než doufat, že se Motorola Xoom vymaní z nadvlády Verizonu a dostane se i do ČR, a to za nějakou rozumnou cenu.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!