Move je šikovná krabička na okno. Pomocí Bluetooth bude ovládat všechny žaluzie a rolety

0

Švédská firma Teptron vtrhla na Kickstarter s projektem Move. Rozhodla se elektrifikovat věc, kterou nejspíš většina z vás má doma, ale musí jí ovládat ručně – stínící techniku. Move je malá krabička, kterou přilepíte na okno, a protáhnete je ovládací řetízek z rolety nebo žaluzie.

Tvůrci slibují, že podporují všechny typy řetízků. Ke krabičce navíc nevede žádný kabel. Obsahuje v sobě čtyři AAA akumulátory a v balení bude i dobíjecí solární panel. Součástí Move je také Bluetooth, protože ovládání žaluzií převezme mobil.

 

Pro něj Švédové chystají aplikaci, v níž bude možné nastavit, jak se ovladač bude chovat. Řídit se bude časem, intenzitou slunečního zařízení nebo teplotou. Takže po ránu se žaluzie roztáhnou, ale když bude přes den moc horko, zase se zatáhnou, aniž byste museli cokoliv dělat.

Teptron k úspěšnému financování žádá 340 000 švédských korun (975 000 Kč), firma zatím vybrala třetinu a do konce kampaně zbývá 24 dní. Jedna krabička včetně solárního panelu stojí 246 švédských korun (700 Kč). Pokud bude financování úspěšné, na trh se Move dostane během února 2016.

Move je šikovná krabička na okno. Pomocí Bluetooth bude ovládat všechny žaluzie a rolety
Ohodnoťte tento článek!