Mozilla chystá Firefox pro Windows 10. Nevíme, zda půjde o univerzální aplikaci

0

Jak známo, Windows 10 má být téměř všeobjímající platforma, která si troufne téměř na jakýkoli elektronický výdobytek moderní doby. Systém tedy potkáme v noteboocích, smartphonech, ale i herní konzoli Xbox a dokonce v IoT zařízeních.

Tzv. univerzální aplikace pro Windows Store lze vyvíjet od příchodu Windows 8.1, avšak dosavadní technologie má značné limity, které příliš nepřejí právě složitým aplikacím jakou je webový prohlížeč. Aplikace pro Windows 10 oproti tomu skutečně poběží na všech zařízeních, čímž se nová Windows snad konečně stanou lákavějším soustem pro velké softwarové vývojáře.

 

Mozilla tak zřejmě cítí novou příležitost a obnovuje práce na „univerzálním“ Firefoxu pro obchod Windows Store. Kdyby se Mozille skutečně podařilo přijít s kvalitním řešením včas, mohl by to být i vydařený pokus jak sebrat vítr z plachet prohlížeči Microsoft Edge a posunout Firefox na tržním grafu opět o nějaké to procento výš.

Může se teoreticky jednat pouze o to, že Mozilla přidá do Windows Store stávající desktopovou verzi Firefoxu, dále kterou nijak neupraví. Možností je více, ale popis ze strany Mozilly prakticky žádný. Prozradila také, že dorazí Firefox pro iOS. Vývoj Firefoxu pro Windows 8 z důvodu nezájmu uživatelů ukončila na jaře 2014. Pozn. ed.

Microsoft Edge vs. Firefox – ilustrační obrázek
Microsoft Edge vs. Firefox ilustrační obrázek

Zdroj: Mozilla

Mozilla chystá Firefox pro Windows 10. Nevíme, zda půjde o univerzální aplikaci

Ohodnoťte tento článek!