Mozilla přinesla svůj bezpečný prohlížeč i na Android. Stáhněte si Firefox Focus

0
Firefox Focus pro Android

Je to rok a půl, co Mozilla uvedla Firefox Focus pro iOS. Teď se stejný prohlížeč dostává i na Android. Focus si představte jako permanentní surfování v anonymním režimu. Prohlížeč neukládá historii, hesla, formuláře ani cookies (resp. vždycky to hned smaže). K tomu navíc ve výchozím stavu blokuje sledující reklamy, měřicí skripty a prvky sociálních sítí. Ty všechny vás mohou na webu identifikovat a pronásledovat.

Focus umožňuje blokování prvků vypnout, Mozilla to ale nedoporučuje. Prohlížeč schválně vytvořila pro ochranu soukromí. V základní nastavení dokonce v aplikaci ani nejde pořizovat screenshoty.

Prohlížeč je oproti standardnímu Firefox úplně jiný. Nepodporuje surfování ve více panelech, nemá žádné bohaté nastavení, nelze do něj vložit doplňky. Ale zato je krásně svižný a instalátor má jen 4 MB.

Focus u každé stránky ukáže, kolik prvků zablokoval. Na stránce je vpravo dole také tlačítko s košem, které otevřený web zavře a vymaže všechny stopy. Totéž lze učinit přes tlačítko v notifikační liště.

Pokud vás Firefox Focus zaujal, můžete si jej stáhnout z Play Storu pro Android nebo App Storu pro iOS.

Mozilla přinesla svůj bezpečný prohlížeč i na Android. Stáhněte si Firefox Focus
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas