Mozilla testuje katalog aplikací

0

Katalogy přecpané aplikacemi jsou populární, mají je operační systémy i prohlížeče. Firefox dosud spoléhal jen na vlastní katalog doplňků, jenže jak ukazuje Google, není od věci mít také zorganizované webové aplikace. Protože, kde má chudák uživatel všechny ty zajímavé weby hledat? Internetový obchod Chrome proto svým zastáncům servíruje na stříbrném podnose všechno, nedělá přitom rozdíly mezi doplňky a webovými aplikacemi. Všechno je to zkrátka obsah žijící uvnitř vašeho prohlížeče.

Mozilla nicméně podle všeho rozdíly dělat bude. Webové aplikace dostanou vlastní web, prozatím je k dispozici jen testovací verze na apps-preview.mozilla.org. (Doplňky mezitím najdete standardně na addons.mozilla.org.) Jestli je moudré tyto dvě sekce oddělovat, se nejspíš ukáže časem. Případnou debatu si nechme na jindy, i vzhledem k rozpracovanému stádiu katalogu.

Jak všichni víme, programy pro operační systém v mnoha případech ztrácejí význam, nahrazují je totiž konkurenti fungující ve webovém prohlížeči. I takové prográmky mohou mj. ukládat offline obsah na pevný disk a pracovat i bez internetového připojení, takže je třeba brát je jako plnohodnotné soky. V katalogu od Mozilly budou klasicky sousedit jak placené, tak zdarma dostupné produkty. Časem přibude čeština, dokonce i integrace s Firefoxem. Konečnou podobu stránek spatříme někdy v příštím roce.

Do katalogu se aktuálně dostane až po přihlášení. Do Firefoxu si již nyní můžete doinstalovat doplněk pro správu webových aplikací.

Zdroj: Mozilla.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Obecne by to melo fungovat tak, ze v systemu pobezi nejaky spravce programu, ktery se bude starat o instalace a aktualizace vsech softu, tak jak to zname z jinych OS. A ne porad, aby se kazdy program staral o sve updaty zvlast, vetsina programu ani to nedela, clovek pak musi updaty stahovat rucne a instalovat rucne.