Mozilla ukázala svůj spouštěč aplikací pro Android s chytrým hledáním

0

Nezisková organizace Mozilla se proslavila jednoduchým a snadno rozšířitelným prohlížečem a dříve také poštovním klientem. Jeho vývoj ale v podstatě ukončila, neboť se musela soustředit na budoucnost. Trh se přesunul k mobilním zařízením, vývojáři odpověděli vlastním operačním systémem. Firefox OS se stal doménou nejlevnějších smartphonů. Vedle toho ale neziskovka vyvíjí prohlížeč pro Android, kde se také chce prosadit. Což se jí úplně nedaří, protože konkurence je silná.

Tip: Firefox OS na tabletu. Takhle vypadá vývojářský model Mozilly

Mozilla to nevzdává a připravuje nový projekt. Konkrétně vlastní spouštěč pro aplikace. Firefox v něm bude přítomný. Nepůjde ale o originální produkt, tento spouštěč bude pouze modifikovanou verzí existujícího projektu EverythingMe. Bohužel nelze říct, že by dílo bylo nějaký důležitým způsobem výjimečné. K zajímavějším položkám patří zejména integrovaný kontextuální vyhledávač. Poskytuje relevantní výsledky, založené na vašem dřívějším chování.

 

Servírovat bude jak aplikace, tak webové stránky. Vybrané aplikace na domovské stránce navíc snadno přesunete do společné složky. Zanedlouho bude dostupná betaverze spouštěče. Přesné datum však Mozilla neprozradila. Myslíte, že se spouštěč s Firefoxem může chytit?

Spouštěč aplikací s Firefoxem
Spouštěč aplikací s Firefoxem

Zdroj: Future Releases

Ohodnoťte tento článek!