Mozilla zablokovala doplněk Ubisoft Uplay. Brána pro malware byla uzavřena

0

Včera jste se mohli dočíst o tom, kterak velký herní distributor Ubisoft instaluje uživatelům do počítačů děravou ochranu. Je docela normální, že nejen herní tituly obsahují DRM, jež by mělo zabránit nelegálnímu šíření díla, avšak obvykle takové ochrany způsobují problémy platícím zákazníkům, zatímco pirát si užívá bezproblémový chod zabezpečený crackem. DRM s názvem Uplay, které najdete ve většině nových titulů od Ubisoftu, mj. i ve hrách ze série Assassin’s Creed, ale v počítačích otevírá dveře malwaru. Více o problému si přečtete v naší předchozí zprávě.

Tip: Ubisoft instaluje do vašeho počítače backdoor, hacker skrz Uplay spustí cokoliv

Součástí ochrany, která paradoxně vystavuje váš počítač nebezpečí, je také zásuvný modul pro prohlížeče. A ten Mozilla preventivně zablokovala. Tentok krok vůbec není ojedinělý, podvodné nebo děravé doplňky pro Firefox obvykle nemají dlouhou životnost. Pokud se nachází v počítači uživatele, může je firma jednoduše zablokovat na dálku. Pomáhá tak udržet pořádek i u jedinců, kteří se nevědomky mohli stát obětí podvodu. Uplay 1.0 obsahuje díru, tak do Firefoxu nesmí, bylo rozhodnuto.

 

Ubisoft svého klienta Uplay aktualizoval na verzi 2.0.4, která údajně obsahuje opravený doplněk pro prohlížeče. Počítejte však s tím, že jeho starší zranitelné vydání ve Firefoxu nerozchodíte.

Zdroj: Mozilla via FavBrowser.com

Ohodnoťte tento článek!