Mozille se nelíbí Windows 10. Výchozím prohlížečem je po upgradu Edge

0

Generální šéf Mozilly Chris Beard napsal otevřený dopis Microsoftu. V něm největší softwarovou firmu světa vyzývá k tomu, aby se nevracela ke starým časům, kdy synonymem pro prohlížeč byl Internet Explorer. Beard naráží na to, že při upgradu Windows 7/8/8.1 na Windows 10 dojde k přenastavení systému a výchozím prohlížečem se stane nový Edge. A to přesto, že dříve uživatelé měli jako výchozí Firefox (nebo Chrome, Operu atd.).

 

Je sice stále možné v průběhu aktualizace toto nastavení změnit, ale je to příliš složité. Nabídka je schovaná a dostat se k ní vyžaduje více kliknutí než kdy dříve. Beard proto vyzývá Microsoft, aby byl otevřenější a respektoval právo lidí vybrat si a používat, co chtějí.

Na druhou stranu – lidé používající Firefox nejspíš vědí, co dělají. Budou na ploše nebo ve Startu hledat ikonku s červenou pandou a po prvním spuštění jim Firefox opět nabídne stát se výchozí prohlížečem. Osobně ale s Beardem souhlasím, že Microsoft by měl zachovat původní nastavení se vším všudy. Při testování Windows 10 Insider Preview jsem s každým novým buildem také musel prohlížeče přenastavit.

Zdroj: Mozilla

Ohodnoťte tento článek!