MP180 a MP160: Dvojice mobilních projektorů

0

Kapesní miniprojektory řady MPro přicházejí ve dvou provedeních – s dvakrát vyšším jasem, jemnějším rozlišením a nezávislostí na počítači díky vestavěné paměti nebo Wi-Fi.

Život v byznysu znamená mnoho obchodních cest a prezentací klientům. Při těchto příležitostech je potřeba mít alespoň notebook a místnost s projekcí nebo vlastní projektor. Kapesní projektory MPro od společnosti 3M však dokázaly tyto starosti odbourat – zbyla tedy pouze starost o regulaci osvětlení. S druhým modelem díky vestavěné paměti odpadla i nutnost mít s sebou počítač.

Hlavní předností takzvaných piko projektorů je kapesní velikost a z ní plynoucí mobilita. Při rozměrech 15 x 6,5 x 3cm a hmotnosti něco přes 300 gramů jde vlastně o mírně přerostlý dálkový ovladač k televizi. Podstatným vylepšením proti předchozímu modelu je zdvojnásobení jasu na 30 lumenů díky nové LED diodě s životností 20 tisíc hodin. Výdrž baterie byla oproti prvním výrobkům prodloužena o 30 minut na 2 hodiny, takže projektor vydrží fungovat po celou dobu schůzky. To vše při zvýšení rozlišení z VGA (640×480) na SVGA (800×600) a uhlopříčkách promítaného obrazu od 10 do 80 palců (2m).

projektor

Prezentace z jediného zařízení

Model MP180 je z nové dvojice ten vybavenější. Má schopnost přehrávání prezentací, dokumentů a tabulek z vestavěné 4GB paměti, microSD karty nebo připojeného USB disku. Disponuje také bezdrátovým připojením prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-Fi. Takto lze z notebooku nebo přes internet bezdrátově do projektoru nahrát aktuální verze souborů. K ovládání slouží barevný dotykový displej na horní straně přístroje. Samozřejmostí je také připojení pomocí VGA kabelu nebo kompozitního či komponentního video připojení. U pohyblivých obrázků přijdou vhod také vestavěné reproduktory, případně zvukový výstup. 

projektor

O něco menší MP160 postrádá vnitřní paměť a datovou konektivitu. Vyhoví těm, kteří s projektorem většinou vozí i notebook, a proto přídavné funkce nepotřebují. Přehrávání obsahu je proto plně v režii zdroje signálu přivedeného přes VGA nebo video vstupy. Ovládání zajišťuje kurzorová klávesa na těle přístroje.

projektor

Oba projektory obsahují malý výklopný stojánek, dále je k nim přibalena malá trojnožka a kabely ke vstupním konektorům. Volitelné příslušenství zahrnuje například autonabíječku, adaptéry pro výrobky společnosti Apple nebo dálkové ovládání. Podrobnější specifikaci projektorů je možné si prohlédnout na těchto stránkách.

Kromě společnosti 3M nabízí mobilní projektory například také firma Genius, v této novince jsme nedávno informovali o jejím projektoru s označením GPP-1000.

Zdroj: Tisková zpráva 3M

MP180 a MP160: Dvojice mobilních projektorů

Ohodnoťte tento článek!