MPO by měl vést Jiří Havlíček. Jeho úkolem bude pohlídat operátory a rychlé sítě

0
Jiří Havlíček (zdroj: MP)

Aktualizováno 4. dubna 2017

Prezident Zeman dnes jmenoval Jiřího Havlíčka novým ministrem průmyslu a obchodu. V projevu dal prezident najevo, že v jeho zájmu je udržet v Česku tradiční průmysl a nezaměřovat se jen na služby a jiné „ekonomické“ experimenty.

Více k tématu najdete na Euro.cz.

Původní článek z 24. března 2017

Mládkův resort s velkou pravděpodobností převezme Jiří Havlíček (40, ČSSD), dosavadní náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce správní. Premiér Sobotka včera návrh na jmenování předal na Pražském hradě prezidentu Zemanovi.

Rozhodl jsem se do funkce ministra průmyslu a obchodu navrhnout dosavadního náměstka Jiřího Havlíčka. Jde o kandidáta, který fungování ministerstva velmi dobře zná a v oblasti průmyslu se profesně dlouhodobě pohybuje. To pro mě bylo při rozhodování zásadní. Není totiž čas na to, aby se nový ministr seznamoval s chodem resortu či s jeho rozsáhlou agendou. Je nutné, aby se okamžitě zapojil do práce a začal pracovat na prioritách, které ještě zbývá dotáhnout do konce,“ řekl Sobotka.

Ministerstvo průmyslu je předkladatelem novely zákona o elektronických komunikacích, která má oslabit pozici operátorů. Bude také přerozdělovat miliardy z eurodotací určené pro rozvoj rychlé síťové infrastruktury. MPO bude také připravovat digitalizaci průmyslu, výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech atd.

Více k tématu najdete na Euro.cz.

Ohodnoťte tento článek!