MS Security Essentials oslavil první narozeniny

0

29. září jsme si mohli zdarma stáhnout a vyzkoušet antivirový program Microsoft Security Essentials. Hned v prvních recenzích si vysloužil pochvalná hodnocení, oceňovaly se především extrémně nízké nároky na výkon počítače a výborné výsledky v testech, kde často pochytal více virů a jiné havěti než placení konkurenti.

Recenze: Antivirus Microsoft Security Essentials nastupuje

Za jediný rok si stihl vydobýt své místo u více než třiceti milionů uživatelů v 74 různých zemích. Z původních osmi jazyků se počet překladů vyšplhal na dvacet pět. Dosavadní omezení na používání pouze v domácnostech v říjnu přestane platit pro malé podniky, tj. podniky s maximálně deseti počítači, kde se za Security Essentials taktéž nebude muset platit.

Oblíbenost antiviru dokazuje například americká společnost HP, která jej bude předinstalovávat na produktovou řadu notebooků Envy 14. Pokud jste jej ještě nevyzkoušeli a chcete to napravit, najdete ho na oficiální stránce.

Zdroj: Windows Security Blog

MS Security Essentials oslavil první narozeniny
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. nic neříkající statistika, propad o necelé procento je opravdu “obrovský”…
    z tísíce lidí si jich 8 vyzkoušelo chrome, nebo jiný prohlížeč 😀
    to je jako když někdo napíše, že koruna zaznamena “obrovský” propad, když cena eura se zvýšila o 20 haléřů.
    jsem zvědav jaký superlativ budete používat až IE ztratí nebo získá podíl v řádech procent či desítek procent 😉

  2. Ani se nedivím. Jedno procento je k množství uživatelů celkem dost, ale opravdu se není čemu divit. Internet Explorer se i přes svůj opravdu dlouholetý vývoj nemůže s Chromem ani trochu měřit. A to přitom Microsoft vytvořil operační systémy, Google v uvozovkách je “blbý” vyhledávač a zvládl funkčně Explorer předhonit za 2 roky.

  3. Tak ono je to taky o tom, ze Microsoft dlouhou dobu nejake web prohlizec neresil, on dela business nekde jinde a dela business kralovsky placeny. Pro Mozillu, Operu a podobne je to otazka temer zivota a smrti, ale co je to pro Microsoft? Mozna otazka prestize, ale jinak je to jeden velkej prd. Motivace je uplne jina.