MSI 990FXA-GD80: zrozena pro Bulldozer

0

Neuplyne jeden den, aby se na internetu neobjevil nějaký ten střípek o AM3+ platformě. Včera jsme informovali o nové základní desce Asus Sabertooth, dnes máme aktualitu pro příznivce společnosti MSI.

MSI 990FXA-GD80

Ta nyní oficiálně potvrdila existenci základní desky 990FXA-GD80, jak je již z názvu patrné, ponese čipovou sadu 990FX, tedy nejvyšší variantu. Ruku do ohně za to sice nedám, přesto mám však pocit, že se jedná o stejný model jako „Big Bang Conqueror“, který byl pro pár očí k vidění na letošním CESu v Las Vegas.

MSI 990FXA-GD80

Deska má k dispozici celkem čtyři sloty PCI Express ×16, z čehož tři mají mezi sebou mezeru (a dají se do nich tedy naráz osadit dvouslotové karty). MSI se navíc dohodla s Nvidií na licencování SLI, takže můžete volit mezi Crossfire zapojením čtyř Radeonů, nebo využít tři karty od zelené konkurence. Radost udělá i slot staršího rozhraní PCI, který můžete využít především pro osazení vaší oblíbené zvukové karty.

MSI 990FXA-GD80

Jak již bývá u dražších desek zvykem, dočkáte se diagnostického displeje, chybět nemohou ani tlačítka osazená přímo na desce usnadňující práci při přetaktování. Jako milé překvapení hodnotím existenci obou PS/2 portů, to již dnes nebývá častý jev.

MSI 990FXA-GD80

Na zadním panelu jsou jasně viditelné dva USB 3.0 konektory, zbylých šest splňuje specifikaci 2.0. Dále tu máme po jednom FireWire a gigabitový Ethernet, osmikanálové audio a tlačítko pro vymazání nastavení BIOSu (Clear CMOS).

MSI 990FXA-GD80

Deska se chlubí označením Military Class II, všechny kondenzátory tedy mají tantalové jádro, výrobce pro ně udává minimálně desetiletou výdrž. Nezbývá než věřit a zeptat se nějakého majitele po pár letech…

MSI 990FXA-GD80

Pokud o desku máte zájem, nemusíte ještě listovat v e-shopech, do vydání procesorů ještě přeci jen nějaký ten pátek zbývá. Cenu výrobce zatím nestanovil, na základní desku s nejvyšší čipovou sadou si ale jistě nechá řádně zaplatit.

MSI 990FXA-GD80: zrozena pro Bulldozer

Ohodnoťte tento článek!