MSI a brutální deska na AMD 890FX

0

Spousta lidí není poslední dobou příliš spokojena s nabídkou opravdu drahých highendových desek pro procesory od AMD. MSI tento fenomén trochu mění.

Základní deska se socketem AM3/AM2+ podporuje paměti DDR3 (čtyři sloty). Samozřejmostí nového highendu je dnes podpora nových standardů USB a SATA, nejinak je tomu zde, deska nativně podporuje SATA v rychlosti až 6 Gb/s a díky známému čipu od NECu i USB 3.0.

To nejzajímavější je počet PEG slotů. Šest jich opravdu asi nikdo nevyužije, ovšem vypadá to zajímavě a desku to krásně prodražuje. Deska podporuje samozřejmě CrossFireX, ale ani CrossFireX nepodporuje více než čtyři grafická jádra. Zbylo nám i místo na jedno PCI.

Deska podporuje technologii DrMOS na zlepšování účinnosti chlazení a snižování spotřeby, na I/O panelu máme vyvedených osm portů USB 3.0, gigabitový Ethernet, FireWire, eSATA, osmikanálový zvuk a optický i koaxiální výstup S/PDIF.

Nový čipset 890FX není úplnou revolucí od 790FX, měl by být vypuštěn na trh v dubnu/aprílu. MSI 890FX-GD70 by se měla do masové výroby dostat v únoru/februáru. Je zřejmé, že se dočkáme i nějakých levnějších a méně šílených kreací jak například MSI 890FX-GD65.

Zdroj: Coolaler

 

MSI a brutální deska na AMD 890FX

Ohodnoťte tento článek!