MSI Big Bang Marshall: P67, Hydra a osm PCIe slotů

0

Turecký server DonanimHaber zveřejnil dvě fotografie a nějaké ty specifikace o nové základní desce z dílen MSI, která je označena jako „Big Bang Marshall“. Označení Big Bang nesou desky osazené buď čipem Nvidia nForce 200, nebo LucidLogix Hydra – do této kategorie spadá i „Marshall“.

Motherboard je osazen PCH čipem Intel P67 a je určen pro procesory architektury Sandy Bridge do LGA 1155. Ty budou hýčkány napájecí kaskádou o osmnácti fázích, samozřejmě s využitím kvalitních součástek (DrMOS, cívky s pevným jádrem, pevné kondenzátory typu POSCAP). Paměťové sloty pro DDR3 moduly by měly oficiálně zvládat frekvenci až 2000 MHz.


Deska nese celkem osm PCI Express x16 slotů a ti bystřejší z vás jistě ví, že normální skříň má jenom sedm záslepek. To je tím, že Big Bang Marshall není deska formátu ATX, nýbrž XL-ATX, podobně jako některé dříve představené luxusní modely od Gigabyte (GA-890FXA-UD7) nebo EVGA (X58 Classified 4-Way SLI). Zdá se, že plný počet kontaktů mají pouze liché sloty, v sudých bude možno využít maximálně osm linek.

Po stránce výbavy stojí za zmínku celkem osm SATA portů, z toho čtyři s rychlostí 6 Gb/s, dva porty USB 3.0 a dvojitý gigabitový Ethernet. Lze také očekávat vysoce konfigurovatelný BIOS vstřícný k overclockerům a technologii automatického přetaktování OC Genie.

Zdroj: DonanimHaber

Ohodnoťte tento článek!