MSI: dvě desky se Z68 pro Sandy Bridge

0

Dnes MSI oficiálně představila dvě základní desky určené pro procesory Sandy Bridge, které jsou postavené na čipové sadě Z68. V blízké době by měla být uvedena také třetí do party: Z68A-GD65. Zatím se MSI pochlubila jednou deskou plného formátu ATX určenou do vyšší třídy – Z68A-GD80 – a  pak je tu ještě Z68MA-ED55, která je formátu Micro ATX a míří do nižší střední třídy.

Vždy vlevo: MSI Z68MA-ED55. Vždy vpravo: MSI Z68A-GD80.

Následující tabulka pochází z tiskové zprávy a naleznete v ní všechny důležité informace o obou deskách.

Přečtěte si také:

Obě desky jsou osazeny kvalitními součástkami označenými honosným Military Class II a podporují vizualizační software LucidLogix Virtu GPU, který automaticky přepíná mezi integrovaným grafickým jádrem procesorů Sandy Bridge a dedikovanou grafickou kartou. U trochu lepších desek od MSI je už samozřejmostí napájení pod taktovkou technologie DrMOS.

V ČR je MSI Z68A-GD80 k předobjednání za necelých pět tisíc dvě stě korun. Zatímco po Z68MA-ED55 není ani vidu ani slechu, avšak její cena se dá očekávat lehce pod hranicí čtyř tisíc korun. Není žádným tajemstvím, že obě desky využívají revizi čipsetu B3, ale to je v případě Z68 spíše formalita uváděná pro uklidnění zákazníků vystrašených aférou SATA + Cougar Point.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!