MSI GT60 a GT70: herní notebooky nové generace se představují (CeBIT)

0

Herní notebooky od MSI jsou pověstné svým skvělým výkonem a jeho poměrem k ceně – slušnou herní mašinu této značky pořídíte už za nějakých dvacet tisíc a nebude jí chybět silná grafika ani Full HD displej. Na CeBITu se teď objevily dva nové modely z jejich herní série jménem GT60 a GT70.

MSI GT60

MSI GT60 MSI GT60 MSI GT60

Přestože se označení trochu liší od dříve používaných trojciferných čísel, stále dává svůj smysl. Největším rozdílem mezi oběma stroji tak bude úhlopříčka displeje a z ní vyplývající rozměry. GT60 má úhlopříčku 15,6 palců a u GT70 se můžeme těšit na 17,3 displej. U obou nebude chybět tradiční klávesnice od SteelSeries a pořádná porce výkonného hardwaru.

 

Oba stroje budou mít v nejvyšší konfiguraci dva pevné disky – dvojici SSD v režimu RAID0 (prokládání), což zajistí systému extrémně rychlý běh (jaké to je jsme si vyzkoušeli třeba u Sony Vaio Z21 a byli jsme nadšení), dvojici klasických disků, nebo kombinaci disku a SSD. Oba podporují až 32 GB RAM, což by mělo nějakou dobu stačit i těm největším bláznům. O procesorech a grafických kartách nejsou dostupné žádné informace (modely, které MSI vystavovalo, byly jen prototypy), ale pravděpodobně se objeví procesory platformy Ivy Bridge a highendové grafické karty od Nvidie ze série GTX 6xxM s jádry Kepler.

MSI GT70

MSI GT70 MSI GT70 MSI GT70

Odložení procesorů Ivy Bridge o dva měsíce MSI asi udělalo nějakou tu vrásku na čele, protože podle všeho měly tyto notebooky jít do prodeje již v dubnu/apríli, což ale nyní nebude možné. Zatím nevíme, zda MSI odloží uvedení na trh, nebo zda první kusy dostanou procesory Sandy Bridge a grafiky ze současné generace (v takovém případě by to nejspíš byly GTX 580M). Doufáme spíše v druhou variantu – jinak by to způsobilo pořádný zmatek. Cena tentokrát nebude zrovna nízká, patnáctipalcový GT60 vás vyjde na doporučených 2000 EUR a GT70 ještě o 200 EUR dráž.

Zdroj: CeBIT 2012

Ohodnoťte tento článek!