MSI GT780DX: herní dravec oficiálně venku

0

MSI dnes oficiálně představila svůj prakticky nejlepší herní notebook, model GT780DX. Sedmnáctipalcový stroj se pyšní opravdu silným a všestranným hardwarem i poměrně zajímavými prvky zpracování.

Co se té výkonné výbavy týče, notebook obsahuje procesor Intel Core i7-2630QM, v nižších konfiguracích pak Core i5-2410M. Ten má k dispozici 8 nebo 16 GB pamětí DDR3. K procesoru tu je samozřejmě mohutná grafika, MSI sáhla rovnou po Nvidii GeForce GTX 570M, takže se můžete těšit na pořádné hraní. Co do datového úložiště tu máme dva pevné disky v poli RAID 0, kapacita může dosáhnout až 1,5 TB, a pochopitelně se bavíme o 7200otáčkových modelech. V zahraničí se MSI GT780DX objevil i v konfiguraci s rychlým pevným diskem a 120GB SSD zapojenými do výsledného hybridního úložiště.

 

Displej s úhlopříčkou 17,3 “ zobrazuje 1920 × 1080 pixelů a má matný povrch, za což náleží MSI velká pochvala. Nad ním se skví 2Mpx webkamera s možností HD záznamu videa. Mechanika umí číst i Blu-ray disky. MSI se chlubí kvalitní herní klávesnicí od SteelSeries a také ozvučením reproduktory od Dynaudio a zvukovým kodekem THX TruStudioPRO.

Notebook s pěkným designem z kartáčového hliníku pochopitelně není žádný drobeček, váží 3,9 kg a jeho tloušťka je 55 mm. Předinstalován je systém Windows 7 Home Premium. MSI se bohužel nepochlubila cenou, ta ale jistě nebude zrovna nejnižší. S dvoujádrovým procesorem a dalšími kompromisy by se ale nejnižší konfigurace mohla dostat na velmi sympatickou cenu, a i za tu budete mít výkonnou herní GeForce.

Zdroj: MSI TZ

Ohodnoťte tento článek!