MSI GTX 780 Lightning Lite Edition aneb odlehčený blesk s nižšími takty

0

Edice Lightning Lite Edition je zaměřena na zájemce, kteří si nechtějí tolik připlácet za vysoké takty nastavené z továrny, ale přesto chtějí špičkovou grafickou kartu s nadstandardní výbavou. Co se právě výbavy týče, tak GTX 780 Lightning LE není nijak omezena oproti své plnohodnotné kolegyni. Jediným rozdílem jsou nižší takty, jež jsou pro základní frekvenci nastaveny na 889 MHz a u GPU Boostu na 941 MHz.

Paměti s kapacitou 3 GB již pracují na referenčním taktu 6 GHz. Neodlehčená verze má takty nastaveny na 980, respektive na 1033 MHz. Ještě se sluší uvést takty jádra u referenčního modelu, které u základního taktu činí 863 MHz a u GPU Boostu rovných 900 MHz.

Na tištěném spoji nechybí 16+3fázové napájení do něhož pumpují energii dva 8pinové konektory. Nechybí ani duální BIOS či chladič TriFrozr známy z původní GTX 780 Lightning. Záslepka karty pak čítá klasickou sestavu výstupu s HDMI, DisplayPortem a dvěma DVI konektory.

 

Ze strany MSI zatím nepřišly žádné informace o datu uvedení nebo ceně. Pokud bychom se však drželi hierarchie u modelu GTX 770, můžeme očekávat, že GTX 780 Lightning LE bude o necelou tisícikorunu levnější, než původní verze. Počáteční cenu v našich internetových obchodech bych tipoval na nějakých 12 800 Kč. GTX 780 Lightning se totiž prodává od 13 480 Kč, zatímco verze TwinFrozr OC ze série Gaming seženete už od 12 220 Kč.

Zdroj: MSI , TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!