MSI: Hydra levnější a také pro AMD

0

V dubnu MSI slibovala ještě ve druhém kvartálu roku nové základní desky s čipem LucidLogix Hydra 200. Nové desky byly k vidění i na letošním Computexu. A jak známo, druhé čtvrtletí znamená téměř vždy červen, v případě MSI dokonce poslendí červnový den.

Nakonec se MSI rozhodla zachovat název Fuzion z původní luxusní desky řady Big Bang. Nové modely se tak jmenují MSI P55A Fuzion a MSI 870A Fuzion. Jak jejich názvy napovídají, první má (stejně jako Big Bang Fuzion) čipset Intel P55 a je určena pro platformu LGA 1156, druhá s čipovou sadou AMD 870 + SB850 a socketem AM3, čímž pádem si multi-GPU systém s kartami různých rodin a výrobců mohou vychutnat i příznivci zeleného šípu.

MSI P55A Fuzion

Obě desky používají napájecí kaskádu DrMOS s 8 + 2 fázemi a jsou osazeny součástkami, které MSI nazývá „military class“ (Hi-C pevné kondenzátory, cívky Icy Choke). Jak napovídá písmeno A v názvu, součástí výbavy jsou porty USB 3.0 a SATA 6 Gb/s, po dvou kusech od každého.

MSI 870A Fuzion

A až nakonec jsem si nechal informaci o cenách, které i navzdory exotickému čipu Hydra zůstaly v rozumných hladinách. Levnější MSI 870A Fuzion by měla být k mání za €154, což je přibližně 4000 Kč. P55A Fuzion je na předobjednávku za €188 neboli 4800 Kč.

Zdroj (a další fotografie): TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!