MSI kontruje EPU a DES

0

Asus Energy Processing Unit, Gigabyte Dynamic Energy Saver. Tyto technologie, kterými se chlubí novější desky tchajwanských velikánů, podle potřeby vypínají části napájecí kaskády procesoru a šetří tak elektřinu. MSI se chce vyrovnat svým momentálně úspěšnějším kolegům a tak brzy představí technologii Active Phase Switching (APS). Co se o ní dozvíme z marketingové prezentace výrobce?

APS v kostce: dá se ovládat přes BIOS i přes aplikaci GreenPower, funguje pro procesor, severní můstek i operační paměti. Napájení procesoru má celkem šest stavů. O okamžitém stavu APS uživatele informují LED diody přímo na desce.

Následuje srovnání s konkurenčními technologiemi. EPU-6 Engine od Asusu prý umí přepínat jen mezi dvěma stavy napájení, DES od Gigabyte umí stavů šest, ale dá se ovládat pouze skrze dodávanou utilitu.

Hlavní síla APS by měla spočívat v tom, že EPU ani DES neumí regulovat napájení severního můstku a paměťových modulů. APS tuto možnost nabízí, byť přepíná jen mezi dvěma stavy.

Technologie Active Phase Switching bude představena společně se základními deskami MSI s čipsetem Intel X58 pro nové procesory Core i7 (Nehalem). Zatím mějte na paměti, že na papíře vypadá všechno pěkně.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!