MSI Military Class II: opravdu vojenské součástky?

0

Ve své tiskové zprávě MicroStar International tvrdí, že za uplynulý rok se svým standardem Military Class zaznamenala hodně úspěchů. Logo MC si pamatujete z grafik řady HAWK, ale výjimečné (prý) součástky používala i řada základních desek a jiných grafických karet s přepracovaným PCB od MSI. Jelikož tu ale dnes máme Ultra Durable výrobky od Gigabytu a i další výrobci přešli na pevné kondenzátory a jiné speciality, zavádí MSI druhou verzi vojenského standardu: Military Class II.


Desky a grafiky s logem MSI Military Class II se pyšní:

  • Hi-C CAP kondenzátory s tantalovým jádrem – tantalové kondenzátory se používají ve velmi stísněných a náročných podmínkách, najdete je na satelitech i v netboocích MSI. Jsou prý schopny pracovat s vysokou efektivitou při různých podmínkách. Jsou s námi už od první verze standardu.
  • Celokovové zalité cívky (SFC) – Super Ferrite Chokes se starají o stabilitu napájení desky. Celokovové cívky prý topí až o 35 % méně, ale může jimi protékat až o 30 % vyšší proud. Napájecí okruhy by si díky nim měly zachovat vysokou účinnost při menším zahřívání.
  • Pevné kondenzátory – japonské kondenzátory s hliníkovým dielektrikem už také zcela vytlačily staré elektrolytické. Takže už by vám žádný kondenzátor neměl vybuchnout ani po deseti letech náročného používání v nereferenčních taktech (což ostatně vydržela i naprostá většina elektrolytických k.). Opět se ale nejedná o novinku.

slajd z představení Military Class I – o žádnou revoluci nejde 🙂

Zřejmě už brzy se můžeme těšit na produkty s tímto novým standardem, který sice není žádnou revolucí, ale udržuje jistou spolehlivost a kvalitu. MSI se nechala slyšet, že MC2 je tu hlavně kvůli příchodu desek pro procesory Intel Sandy Bridge, je také možné, že jej nasadí na nereferenční nové GeForce 500 i Radeony HD 6900.

 

Ohodnoťte tento článek!